Podsumowanie sezonu - Pogoń Lwówek

Podsumowanie sezonu - Pogoń Lwówek

Pogoń Lwówek pewnie i zdecydowanie wygrała swoją grupę Ligi Międzyokręgowej i po spadku z niej w sezonie 2013/2014 wraca na ten szczebel rozgrywkowy.

Pogoń w sezonie 2013/2014 spadła z IV ligi i od tego czasu próbowała do niej powrócić. Pierwszy sezon po spadku nie był udany bo Pogoń zajęła dopiero 11 miejsce w Klasie Okręgowej, ale następne lata to trzy razy drugie miejsce. Kolejno musieli ustąpić miejsca Zielonym Lubosz, Orłom Pniewy i Sokołowi Pniewy. Co warte zauważnia, to to że pierwszych dwóch zespołów już nie ma w stawce nie tylko czwartoligowców, ale w ogóle w seniorskiej piłce. Pogoń przez te sezony praktycznie za każdym razem była oskarżana o specjalne odpuszczanie niektórych meczów, żeby tylko nie awansować. Prawdy oczywiście się nie dowiemy, ale czasami nawet może to i zdrowsze niż awans na kredyt i upadek przy pierwszej lepszej okazji. Drufie miejsce w sezonie 2017/2018 dało za to awans do Ligi Międzyokręgowej. Tym razem też zachodziły oczywiście takie obawy, że Pogoń odpuści awans do IV ligi w decydującym momencie. Nic jednak takiego się nie stało i Pogoń z tylko trzema porażkami (z Pogonią Śmigiel, Wiarą Lecha i Lipnem Stęszew) pewnie wygrała ligę i awansowała.

O minionym sezonie porozmawaliśmy z Kornelią Wesołą - sekretarzem klubu. 

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Chyba jesteście z niego zadowoleni, bo awans do 4 ligi wywalczyliście w cuglach i właściwie cały sezon nikt wam nie zagrażał.

Już na początku sezonu jako cel obraliśmy sobie awans do 4 ligi. Jednak mimo tak dobrych wyników był to dla nas burzliwy sezon, gdyż mieliśmy dwie zmiany trenera i liczne kontuzje. I właśnie te kontuzje spowodowały, że przez moment zaczęły zagrażać nam drużyny Płomienia Przyprostyni oraz Wiary Lecha. Jednak daliśmy radę szybko im uciec, awansować i ogólnie z całego sezonu jesteśmy jak najbardziej zadowoleni.

Czy mimo tak udanego sezonu, był moment lub mecz, z którego nie jesteście zadowoleni, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Tak jak wcześniej wspomniałam były momenty zawahania, były też mecze, które powinny zakończyć się dla nas lepszym wynikiem. Mam tu na myśli chociażby mecz z Wiarą Lecha przegrany 0:1. Mieliśmy dużo sytuacji aby zdobyć bramkę, jednak żadna nie została wykorzystana i gospodarze zdobyli trzy punkty.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w 4 lidze, która obejmie całe województwo. Walka o utrzymanie, czy plany będą ambitniejsze?

Zobaczymy co będzie. Nie znamy za dobrze jeszcze tych drużyn, gdyż parę lat nie było nas na tym poziomie. Na razie zostańmy przy tym, ze chcielibyśmy zająć miejsce w ścisłej czołówce tabeli. Jednak znając ambicje naszego trenera to poprzeczkę postawi sobie bardzo wysoko.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Do treningów wracamy na początku lipca. Jeśli chodzi o kadrę to mogę powiedzieć na razie tyle, że nastąpią duże zmiany. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszym fanpage - https://www.facebook.com/LTPPogonLwowek/ .

Pogoń Lwówek w liczbach:

Miejsce w tabeli: 1 - awans do IV ligi

Bilans meczowy: 20-7-3

Bilans bramkowy: 72-19

Najwyższe zwycięstwo: Orkan Chorzemin - Pogoń Lwówek 0:5

Najwyższa porażka: Pogoń Śmigiel - Pogoń Lwówek 2:0

Najlepsi strzelcy: Damian Kozłowski 29, Mariusz Połomka 10, Mateusz Nowak 10

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com