Podsumowanie rundy jesiennej - Meblorz Swarzędz

Podsumowanie rundy jesiennej - Meblorz Swarzędz

Meblorz Swarzędz to jeden z zespołów, który w rundzie jesiennej zaprezentował sie najlepiej. Runda zakończona bez porażki i wręcz autostrada do awansu do Klasy Okręgowej. Podsumowujemy ten okres z Jackiem Brandtem - kierownikiem zespołu.

Jak ocenisz minioną rundę w wykonaniu Meblorza? Patrząc na tabelę to chyba radość jest ogromna, bo wynik jest wręcz znakomity.

Nie ma osoby w Meblorzu, która mogłaby narzekać. Za nami fantastyczny rok: awansowaliśmy do Serie A, a następnie rozegraliśmy najlepszą rundę w historii. Do klubu dołączyła grupa doświadczonych zawodników, znanych z gry w wyższych ligach. Szybko złapali nasz wyjątkowy klimat, co przełożyło się na dobre wyniki. Trener Ludwiczak zbudował bardzo dobrą grupę w oparciu o dyscyplinę i twarde zasady. Dzięki temu między zawodnikami nawiązała się jeszcze większa więź, a morale są znakomite. Piłkarsko zrobiliśmy jesienią kilka kroków w przód.

Jaki mecz w rundzie jesiennej zagraliście najlepiej, a jaki najgorzej?

Naprawdę trudno wybrać najlepszy i najgorszy mecz. Najbardziej w pamięć zapadły mi spotkania z Pelikanem Niechanowo (dwie niepokonane drużyny, pierwsza połowa na remis, mnóstwo naszych kibiców na wyjeździe, nieustający doping, no i ta bramka Wojtka Niklausa!) i pucharowe starcie z Wiarą Lecha. Ten drugi mecz był chyba w naszym wykonaniu najlepszy, niemal bezbłędny.  Jeśli chodzi zaś o najgorsze spotkanie to chyba wyjazd do Zaniemyśla. Wygraliśmy tam naprawdę o włos. W Kleszczewie też nie było łatwo, ale jakoś Kłos budzi we mnie gorsze wspomnienia.

Rozumiem, że na wiosnę cel jest jeden, czyli awans do Klasy Okręgowej? Macie już gotowy plan przygotowań?

Awans z pierwszego miejsca. Nie kalkulujemy. Od pierwszego do ostatniego meczu chcemy wygrywać, nie pozostawić złudzeń kto jest w tym sezonie najlepszy. Do kadry wraca kilku zawodników, którzy zmagali się jesienią z urazami. Każdy z nich to wielkie wzmocnienie, dlatego wiemy, że stać nas na wygranie ligi.  Okres przygotowawczy rozpoczynamy w połowie stycznia, a od lutego ruszamy ze sparingami. Trenerom zależało aby zespoły z którymi będziemy grać występowały w wyższych ligach, jedynie Przemysław Poznań to A-klasowy przeciwnik. Reszta na co dzień występuje w Klasie Okręgowej, Lidze Międzyokręgowej, a będzie i przeciwnik z IV ligi. Dlatego zapraszamy na nasze mecze kontrolne, będzie można zobaczyć dobry futbol jeszcze przed startem rundy wiosennej.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com