Podsumowanie rundy jesiennej - Piast Jabłonna

Podsumowanie rundy jesiennej - Piast Jabłonna

Piast Jabłonna zasłynął jesienią w B-klasie dużą ilością meczów rozstrzyganych w końcówkach i tym, że kibice zawsze dostają sporą ilość bramek z obu stron. O tej rundzie rozmawiamy z Patrykiem Nitschke - kierownikiem drużyny.

Jak ocenisz minioną rundę w wykonaniu klubu? Jesteście z niej zadowoleni czy odczuwacie niedosyt, bo punktów mogło być więcej?

Tak, jesteśmy zadowoleni z rundy jesiennej. Zdobyliśmy zdecydowanie więcej punktów niż sezon wcześniej i plasujemy się w środku tabeli, czyli mamy spory postęp. Oczywiście końcowa faza rundy nie poszła po naszej myśli z powodów kadrowych, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i nie mamy na co narzekać.

Sporo waszych spotkań było iście szalonych z wynikami bardzo wysokimi i rozstrzygało się to w samych końcówkach. Skąd to się bierze?

To prawda, mecze z naszym udziałem to istna loteria. Głównym powodem takiej sytuacji jest to, że trener Łukasz Zboralski preferuje ofensywny futbol i staramy się zawsze atakować bramkę przeciwnika, lecz podobnie jak Liverpool w poprzednich sezonach mamy problem z dziurawą obroną.

Jaki mecz w rundzie jesiennej zagraliście najlepiej a jaki najgorzej?

Myślę, że najgorszym meczem było spotkanie z Pieczarką Wielichowo na koniec rundy, które przegraliśmy 2:8. Kompletnie nie dawaliśmy sobie rady w tym spotkaniu, byliśmy rozbici i tak to się skończyło. Natomiast najlepszymi spotkaniami były nasze mecze z Dębem Bolewice, Huraganem Łomnica i Gromem Zębowo. Wyglądaliśmy w tych spotkaniach naprawdę dobrze.

Jaki będzie wasz cel na wiosnę i czy macie już gotowy plan przygotowań?

Celem na wiosnę jest wyrównanie stanu punktowego z rundy jesiennej i po prostu dobra zabawa w cieplej atmosferze, która w klubie panuje. Przygotowania zaczniemy od lutego.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com