Podsumowanie rundy jesiennej - Pelikan Niechanowo

Podsumowanie rundy jesiennej - Pelikan Niechanowo

Całkiem udaną rundę w wykonaniu Pelikana Niechanowo, który bije się o awans do Klasy Okręgowej podsumowujemy z Rafałem Kaszyńskim - wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds.sportowych.

Jak oceni pan minioną rundę w wykonaniu Pelikana? Jesteście w czołówce tabeli, ciągle w grze o awans, czyli raczej powinno być pozytywnie.

Tak naprawdę rundę w naszym wykonaniu można ocenić dwutorowo. Po pierwsze patrząc przez pryzmat rundy wiosennej poprzedniego sezonu, gdzie walczyliśmy sami ze sobą, jest o niebo lepiej. Do 9 kolejki obecnego sezonu nie straciliśmy nawet punktu, co pokazywało moc, a przede wszystkim charakter zespołu w trudnych meczach. Z drugiej jednak strony niestety w najważniejszych spotkaniach dosięgnął nas chyba mały kryzys. W 10 kolejce przegraliśmy u siebie z Meblorzem Swarzędz, gdzie szczerze powiedziawszy biorąc pod uwagę ilość stworzonych sytuacji, powinniśmy ten mecz co najmniej zremisować. Później przyszła porażka w Kłecku i remis z Jurandem Koziegłowy u siebie. Jak się okazało te straty punktowe zepchnęły nasz zespół z miejsca premiowanego awansem do okręgówki. Natomiast strata wynika tylko z bezpośredniego pojedynku pomiędzy nami, więc tragedii nie ma. Przepis jest zatem prosty, powtórzyć na wiosnę wyniki z jesieni z tą mała różnicą, aby pokonać u siebie Lechitę Kłecko odpowiednią różnicą bramek. 

Jaki mecz w rundzie jesiennej zagraliście najlepiej a jaki najgorzej?

Dobrych spotkań rozegraliśmy naprawdę sporo. Na pierwszy plan wysuwają się domowe zwycięstwa z Kłosem II Zaniemyśl i Pogonią Książ Wielkopolski. Najwartościowsza za to wygrana to ta z Łubowa, gdzie wyszarpaliśmy zwycięstwo Piastowi w końcówce, kończąc mecz w 9-tkę. Najgorszy mecz  to chyba pierwsza połowa w Kłecku, gdzie o dziwo remisowaliśmy po niej 0:0.

Rozumiem, że na wiosnę cel jest jeden, czyli awans do Klasy Okręgowej? Kogo uważacie za najpoważniejszego rywala do walki o ten awans i czy macie już gotowy plan przygotowań?

Cel jest niezmienny i jest nim oczywiście awans do klasy okręgowej. Także osoba trenera Damiana Łukasika, który dołączył do klubu latem tego roku może świadczyć o tym, iż mamy wszyscy jeden wspólny cel. Chcemy budować silny zespół, który nie tylko awansuje, ale spokojnie poradzi sobie klasę wyżej. Cel nasz jest też niezwykle istotny w budowaniu naszej szkółki piłkarskiej, która z miesiąca na miesiąc się rozwija, licząc już teraz blisko osiemdziesięcioro adeptów. A jak wiadomo zwycięstwa i sukcesy pierwszego zespołu w pewien sposób determinują też modę na uprawianie piłki w danym środowisku, w naszym przypadku w gminie Niechanowo. Oczywiście jest to jedna ze składowych, ale według mnie szalenie ważna. 

Co do najgroźniejszych rywali w walce o awans pokazuje to już sama tabela. Bardzo mocny jest Meblorz Swarzędz, a o pozostałe miejsce powalczą trzy drużyny z powiatu gnieźnieńskiego. Tym bardziej powinno być ciekawie dla lokalnych kibiców.  Oczywiście plan przygotowań jest już u nas sprecyzowany co do dnia i godziny. Wszelkie zmiany mogą nastąpić jedynie z powodów pogodowych. Przygotowania rozpoczniemy 4 lutego, treningi odbywać będą się na orliku, pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz siłowni. Ponadto zaplanowanych mamy także 6 gier kontrolnych.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim prywatnym darczyńcom, którzy wspierają Klub, Gminie Niechanowo oraz Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, za wspieranie poczynań Klubu w postaci dotacji celowych, firmie TRANSSTACH Pana Stanisława Mazurka. Serdeczne dzięki za wsparcie, a wszystkim kibicom piłki nożnej w imieniu zarządu, zawodników i trenerów życzę Wesołych Świąt oraz wielu sportowych emocji w nadchodzącym Nowym 2019 Roku.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com