Podsumowanie rundy jesiennej - Obra Kościan

Podsumowanie rundy jesiennej - Obra Kościan

Obra Kościan zakończyła rundę jesienną w zreformowanej IV lidze na 5 miejscu. O tym czy ta runda była dla klubu dobra czy nie do końca rozmawiamy z kierownikiem Wojciechem Mrozińskim.

Jak ocenicie minioną rundę w wykonaniu klubu? Patrząc na tabelę to wynik nie jest zły, ale 5 porażek to chyba nie jest coś czego oczekiwaliście.

Przed sezonem zakładaliśmy miejsce w pierwszej ósemce i ten plan został zrealizowany. Szkoda przede wszystkim trzech porażek na własnym boisku z Kotwicą Kórnik, Ostrovią i LKS Gołuchów. Tymbardziej, że w tych meczach liczyliśmy na zwycięstwo. Z drugiej strony my też wygraliśmy wyjazdowe mecze, w których nie byliśmy faworytami. Mam tu na myśli spotkania w Tarnowie Podgórnym i Swarzędzu. Ostatecznie więc wynik jest całkiem dobry.

Jaki mecz w rundzie jesiennej zagraliście najlepiej a jaki najgorzej?

Nasz najlepszy mecz w rundzie zagraliśmy pod koniec rundy z wiceliderem w Swarzędzu, gdzie wygraliśmy 1:0. Dobre też w naszym wykonaniu były też mecze wygrane na własnym stadionie z Nielbą Wągrowiec (1:0) i Pogonią Nowe Skalmierzyce (4:0). Najgorszy mecz to ten o którym chcemy jak najszybciej zapomnieć, czyli porażka 1:6 w Trzciance z Lubuszaninem.

Jaki będzie wasz cel wiosną, wierzycie jeszcze w awans do III ligi? Macie już gotowy plan przygotowań do drugiej rundy?

Naszym celem na rundę wiosenną będzie utrzymanie miejsca w tabeli. Na pewno kibice w Kościanie będą jeszcze bardziej zadowoleni gdy w w tabeli awansujemy jeszcze wyżej. Przygotowania do rozgrywek rozpoczniemy w połowie stycznia.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com