Podsumowanie rundy jesiennej - Avia Kamionki

Podsumowanie rundy jesiennej - Avia Kamionki

Avia Kamionki ma za sobą całkiem udaną rundę we wschodniej grupie okręgówki. Strata do liderujących Czarnych Czerniejewo jest spora, ale miejsce na podium to i tak bardzo dobry wynik. Rundę podsumowujemy z Tomaszem Genderą - trenerem zespołu.

Jak oceni pan minioną rundę w wykonaniu klubu? Patrząc na tabelę to chyba możecie być zadowoleni ze swojej postawy.

Z minionej rundy jesteśmy zadowoleni. Zakladalismy sobie miejsce w trójce i to osiągnęliśmy. Jesteśmy też zadowoleni ze swojej gry, często efektywnej pod bramka rywala. Strzelilismy aż 51 bramek co daje nam drugie miejsce pod względem strzelonych goli w naszej grupie. Cieszy też to, że nie jesteśmy uzależnieni od jednego zawodnika tylko bramki rozłożone są na wielu zawodników. Tych punktów mogło być trochę więcej bo parę ich pogubilismy. Zwłaszcza mam na myśli start rundy bo przystapilismy do niej w niepełnym, wręcz eksperymentalnym zestawieniu.

Jaki mecz w rundzie jesiennej zagraliście najlepiej a jaki najgorzej?

Bardzo dobry mecz zagraliśmy w 1/16 okręgowego Pucharu Polski z Wiarą Lecha, który wygraliśmy 5:2. W lidze dobrych spotkań było kilka jak na przykład z Liderem Swarzędz gdzie zremsowaliśmy 4:4, ale najlepszy chyba zagraliśmy w Śremie z tamtejszą Wartą. Wygraliśmy gładko 3:0, choć gdybyśmy mieli lepiej ustawione celowniki to mogło być znacznie wyżej. Najgorszy mecz zagraliśmy za to z Czarnymi Czerniejewo na inaugurację ligi. Przegraliśmy wyraźnie 1:5 i jak już wyżej wspomniałem zagraliśmy w eksperymentalnym zestawieniu spowodowanym okresem wakacyjnym wielu zawodników.

Jaki będzie cel na wiosnę i czy macie już gotowy plan przygotowań do rundy?

Cel to utrzymać pozycje w tabeli a każdy kolejny mecz grać o zwycięstwo. Chcemy dalej rozwijać naszych zawodników, dbać o dobrą atmosferę w drużynie a poprzez sumienny trening podnosić swoją dyspozycję i wartość zespołu. Okres przygotowawczy mamy oczywiście już zaplanowany. Przygotowania rozpoczniemy w drugiej połowie stycznia. Mamy zaplanowane pięć sparingów z zespołami z wyższych lig. Jeżeli mamy być lepsi to tylko grając z lepszymi przeciwnikami możemy to osiągnąć. 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com