Podsumowanie rundy jesiennej - Warta Międzychód

Podsumowanie rundy jesiennej - Warta Międzychód

Warta Międzychód w ostatnich trzech sezonach nie schodziła poniżej 2 miejsca w tabeli IV ligi. Raz nawet wygrała swoją grupę, ale w barażach o awans przegrała po dwóch remisach awans do III ligi z Górnikiem Konin. Po połączeniu obu grup Warta dalej miała być jedną z czołowych drużyn, tymczasem ma za sobą fatalną rundę, bo zakończoną na 14 miejscu. Krótko rundę podsumowali dla nas trener Arkadiusz Adach i kierownik Ireneusz Michałowski.

Jak oceniacie minioną rundę w wykonaniu klubu? Patrząc na to, że ostatnie lata walczyliście regularnie o awans do III ligi to chyba jesteście mocno rozczarowani tak odległą pozycją.

Trener Arkadiusz Adach: Na pewno jesteśmy bardzo rozczarowani miejscem w tabeli, ponieważ nie takie były założenia klubu. Drużyna miała walczyć o czołowe miejsca, a niestety jest zupełnie inaczej. Nie ma się co jednak załamywać i od 7 stycznia, czyli od pierwszego dnia przygotowań do rundy rewanżowej będziemy starali się to zmienić poprzez ciężką pracę w okresie przygotowawczym.

Jaki mecz w rundzie jesiennej zagraliście najlepiej a jaki najgorzej?

Trener Arkadiusz Adach: Najlepiej zagraliśmy z Zjednoczonymi Trzemeszno. Był to nasz ostatni mecz w tym roku, który wygraliśmy aż 8:1. To spotkanie dało nam nadzieje, że wiosną możemy grać zdecydowanie lepiej i stać nas na więcej. Najgorzej według mnie wcale nie graliśmy w meczach przegranych, a z Obrą Kościan gdzie zremisowaliśmy 1:1 i z na wyjeździe z KS Opatówek w wygranym meczu 2:1. Nasza gra była w tych spotkaniach na bardzo niskim poziomie.

Jaki będzie wasz cel wiosną? Macie już gotowy plan przygotowań do drugiej rundy?

Kierownik Ireneusz Michałowski: Celem jest znalezienie spójności pomiędzy różnymi fazami gry, a co za tym idzie coraz lepsza gra drużyny i zajęcie jak najwyższego miejsca w ligowej tabeli. Chcemy również osiągnąć jak najlepszy wynik w Pucharze Polski i awansować do finału strefy poznańskiej. Plan przygotowań jest gotowy. Będziemy trenować na boisku ze sztuczną nawierzchnią w terenie oraz w zaprzyjaźnionym klubie MMA Devil Międzychód. Rozegramy również pięć spotkań kontrolnych z drużynami III i IV ligi oraz Ligi Międzyokręgowej.

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com