Podsumowanie rundy jesiennej - IKP Olimpia Poznań

Podsumowanie rundy jesiennej - IKP Olimpia Poznań

IKP Olimpia z przytupem awansowała najpierw do A-klasy, a latem tego roku do Klasy Okręgowej. Spodziewano się, że ta seria nadal będzie kontynuowana. Tymczasem Olimpia ma za sobą fatalną rundę i zimę spędzi w strefie spadkowej. Co poszło nie tak i jakie są pomysły aby było lepiej rozmawiamy z Maciejem Sadłowskim - dyrektorem ds. komunikacji w klubie.

Jak ocenicie minioną rundę w wykonaniu klubu? Jesteście w strefie spadkowej co jest chyba największą niespodzianką "in minus" w tej grupie. Krótko mówiąc, co poszło nie tak?

Na pewno nikt w klubie nie spodziewał się tak słabej rundy w naszym wykonaniu. Nie ma co ukrywać, zawiedliśmy. Nikt jednak nie ma zamiaru składać broni i chować głowę w piasek. Choćby ostatni mecz z Piastem Kobylnica pokazał, że w zespole tkwi spory potencjał, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wspólnie z trenerem przygotowaliśmy już listę zawodników, którzy zimą pożegnają się z klubem, a także jesteśmy po wstępnych rozmowach z graczami, którzy mogliby nas w przerwie zasilić. Pół roku temu dokonaliśmy sporych zmian kadrowych, to bez dwóch zdań miało odbicie na wyniki jesienią. Do drużyny dołączyła spora liczba zawodników, ich zgranie nie było łatwym zadaniem dla trenera Toporskiego. Nie ma również co ukrywać, że część piłkarzy po prostu się nie sprawdziła.

Jaki mecz w rundzie jesiennej zagraliście najlepiej a jaki najgorzej?

Nie chciałbym wymieniać najgorszych meczów, każda porażka boli, tym bardziej, że większość bramek traciliśmy po naszych błędach, podając rywalom rękę w trakcie spotkań. Wśród najlepszych wymieniłbym ten ostatni z Piastem Kobylnica i… przegrany z Czarnymi Czerniejewo. Stworzyliśmy wówczas ciekawe widowiska, ale indywidualne błędy spowodowały, że to rywale cieszyli się po końcowym gwizdku ze zwycięstwa.

Jaki będzie cel na wiosnę i czy macie już gotowy plan przygotowań do rundy?

Na pewno nie powalczymy już o awans. Skupiamy się na przyziemnych rzeczach i walce o jak najwyższe pozycje. Tak jak wspominałem, dopinamy kadrę na zimę, rozmawiamy z kilkoma ciekawymi zawodnikami, którzy mają nas wzmocnić. Drużyna potrzebuje 3-4 konkretnych piłkarzy dających dodatkowy impuls. Krystalizuje się już również plan przygotowań, zaczniemy między 10 a 15 stycznia, a w planach mamy rozegrać kilka gier kontrolnych z rywalami grających na tym samym poziomie lub wyżej.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com