Poznajmy się - Grom Binino

Poznajmy się - Grom Binino

Grom Binino to kolejny z nowych klubów jakie będziemy mieli w tym sezonie na mapie. 

Binino to wieś sołecka  położona  w powiecie szamotulskim, w gminie Ostroróg w odległości około 5 kilometrów od Ostroroga. Miejscowy Grom zagra w sezonie 2018/2019 w II grupie B-klasy. Ich rywalami będą chociażby LZS Otorowo, GKS Golęczewo, Rokita Rokietnica czy wracająca do rozgrywek Warty Sieraków. O klubie opowiedział trochę w rozmowie ze mną Albert Ciozda - napastnik zespołu.

Kiedy i w jakich okolicznościach powstał klub?

Grom Binino powstał w 1966 roku założony przez miejscowych działaczy. Klub po paru latach przejął Kazimierz Cembrowicz. Grom grał wtedy w rozgrywkach C-klasy, i już po pierwszym sezonie awansował do B-klasy. Po sezonie nastąpiła jednak reorganizacja rozgrywek i zlikwidowano C-klasę i wszytkie zespoły awansowały jednak do B-klasy. My w związku z tym uważaliśmy, że w takim przypadku należy nam się A-klasa, ale nie udało się tego uzyskać. W kolejnych latach było jeszcze kilku prezesów którzy sprawnie prowadzili nasz zespół w rozgrywkach B-klasy, ale niestety przyszedł gorszy okres gdy brakowało zawodników jak i finansów i drużyna na 10 lat wylądowała w tutejszej Lidze Nadwarciańskiej.

Co spowodowało, że właśnie teraz zgłosiliście się do rozgrywek ligowych?

W tym roku dostaliśmy duży zastrzyk gotówki z naszej gminy co spowodowało, że nasze ambicje wzrosły i tak postanowiliśmy zgłosić klub do rozgrywek w B-klasie i tu powalczyć o dobry wynik.

Jaki stawiacie sobie cel na ten sezon, a jakie są plany długofalowe klubu?

Oczywiśie chcemy grać jak najlepiej potrafimy z każdą drużyną i jak każdy chcemy zdowywać punkty i nie być tylko tzw ,,chłopcami do bicia". Jeśli chodzi o plany długofalowe to wszystko zależy od tego jak bedziemy sobie radzić w lidze, a takze oczywiście od tego na ile nasza gmina będzie nas wspierać.

Ile razy w tygodniu trenujecie i gdzie będziecie rozgrywać swoje mecze ligowe?

Treningi mamy jak narazie raz w tygodniu - w piątki o godzinie 18:00 Mamy jednak plany trenować jeszcze więcej, nad czym pracujemy. Mecze ligowe będziemy rozgrywać oczywiście na boisku w Bininie, które dzięki naszemu burmistrzowi przeżywa drugą młodość.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com