JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 589

Podsumowanie rundy jesiennej - GKS Gułtowy

Rundę jesienną w wykonaniu GKS Gułtowy podsumowuje dla nas - kapitan zespołu Łukasz Lewandowski.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Jesteście z niej zadowoleni czy czujecie, że można było wycisnąć z niej trochę więcej?

Runda jesienna w naszym wykonaniu była dobra, ale wszyscy w klubie czujemy że można było wycisnać z niej trochę więcej. Zacznijmy od tego, że w tym sezonie w naszej grupie każda drużyna jest do ogrania co nie było tak oczywistą rzeczą w poprzednim sezonie, kiedy grała w niej Olimpia Poznań. Wiemy o tym, że zaprzepaściliśmy kilka szans na komplet punktów chociażby w meczu z Błękitnymi Owińska i LKS Lipa, gdzie pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie i to własnie tutaj jest to co trzeba poprawić - wyjazdy. Był też mecz z Antaresem Zalasewo, gdzie rzutem na taśme w doliczonym czasie gry udało nam sie zremisować. Podkreślmy fakt, że na własnym boisku przegralismy tylko jeden mecz z obecnym liderem - Meblorzem Swarz edz. Jeśli poprawimy grę i obecnośc na wyjazdach to jestem pewien, że wcześniej wspomniane wpadki więcej sie nie powtórzą. Reasumując 20 punktów, które zdobyliśmy cieszą ale wiem, że klub stać na jescze więcej.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Najlepszy mecz w naszymy wykonaniu to ten z Pelikanem Żydowo. Mecz układał nam sie doskonale. Szybko strzelona bramka dodała nam pewności siebie, a zgranie zespołu w ten dzień bylo niemal bezbłedne i do przerwy wygrywaliśmy 2:0. Pięć minut po zmianie stron znowu gol i całkowita kontrola nad meczem. Wynik 6:1 na koniec spotkania mówi sam za siebie. Natomiast najgorszy mecz przydarzył nam się oczywiście na wyjeździe w meczu z Rożnovią Rożnowo. W pierwszej połowie katastrofalne błędy całego zespołu zamknęły nam drogę chociażby do strzelenia gola nie mówiąc już o zdobyciu jakichkolwiek punktów. Rywal to wykorzystał i skończyło się 5:0 dla nich. Takie mecze jak te uczą, ale lepiej o nich zapomnieć.

Mimo tego, że nie jesteście w ścisłej czołówce to awans do A-klasy nie jest na ten moment jakoś daleko. Celujecie w niego?

Fakt 7 miejsce to nie ścisła czołówka, ale cztery punkty straty do trzeciego miejsca daje troche inny obraz naszej sytuacji. W klubie wszyscy mocno wierzymy ze dobrze przepracowana zima da nam upragniony awans do A-klasy, bo jak nie teraz to kiedy? Po reformie z B-klasy awansuja na pewno trzy zespoły także będziemy robić wszystko zeby znaleść się w tej trójce. Bardzo mocny nacisk będziemy kładli na mecze wyjazdowe, tak żeby przywieść więcej niż pięć punktów z wyjazdów.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Treningi wznawiamy pod koniec stycznia w hali od przygotowania fizycznego i jeśli pogoda i stan murawy pozwoli to chcemy jak najszybciej przenieść sie na stadion. Poza tym chcielibyśmy rozegrać 3-4 gry kontrolne. Jest kilka opcji na sparingi i pozostaje dogadanie terminów, ale nad tym będziemy pracować już w nowym roku.