Podsumowanie rundy jesiennej - Meblorz Swarzędz

Podsumowanie rundy jesiennej - Meblorz Swarzędz

Rozmowa z Jackiem Brandtem - kierownikiem do spraw komunikacji społecznej w Meblorzu Swarzędz.

 

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na pozycję w tabeli powinniście być raczej zadowoleni.

Nasza runda jesienna zaczęła się już w czerwcu, kiedy odbyło się Walne Zgromadzenie i wybraliśmy nowy zarząd. Za główny cel obraliśmy sobie wtedy stworzenie nowego systemu funkcjonowania klubu. Nakłonienie do powrotu kilku zawodników i sprowadzenie kilku nowych twarzy było niezbędne żeby stawiać sobie jakiekolwiek cele piłkarskie. Kiedy i to zakończyło się sukcesem, mogliśmy zacząć myśleć stricte sportowo.  Nikt głośno nie mówił i nie mówi o awansie do A-klasy, chociaż pewnie w głowach wielu ta wizja jest coraz bardziej wyraźna. Najważniejsze było utrzymanie równej, dobrej formy przez całą rundę. Zajmujemy pierwsze miejsce, wygraliśmy u siebie niemal wszystko, na wyjeździe zaliczyliśmy wpadkę z Antaresem, ale za to zremisowaliśmy na trudnych terenach - w Żydowie i Uchorowie. Zajmujemy pierwsze miejsce i ciężko doszukiwać się powodów do niezadowolenia.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Dla każdego najlepszym meczem powinien być ten wysoko wygrany, gdzie popełniono mało błędów, a założenia taktyczne były spełnione w 100 %. Ja jednak wolę wyróżnić dwa inne spotkania: 9 kolejka z Farą Pelikan Żydowo oraz 11 seria spotkań z KS Uchorowo. Oba mecze przegrywaliśmy, a dzięki sile charakteru naszych zawodników zakończyły się remisami. W Żydowie bramka wpadła w ostatniej sekundzie meczu, w Uchorowie minutę przed ostatnim gwizdkiem. Meblorze walczyli do końca, ani przez chwilę nie zwątpili w siebie, co przyniosło efekt. Takie mecze pamięta się latami.  Najgorszy mecz? Porażka z Antaresem na inaugurację oraz remis z Błękitnymi Owińska. Nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. O ile w meczu derbowym zalasewianie pokazali się naprawdę z dobrej strony i zasłużyli na zwycięstwo, o tyle po meczu z Błękitnymi sam kierownik przeciwników pytał się w jaki sposób my tego nie wygraliśmy. Na szczęście takich spotkań więcej nie było.

To już piąty sezon, w którym próbujecie awansować do A-klasy. Rozumiem, że wiosną już musi się udać i nie wyobrażacie sobie innego zakończenia niż awans?

Nie będę pompował balonika. Co roku jesteśmy stawiani pod ścianą i z każdej strony słyszymy, że musimy awansować. Podejdziemy do rundy wiosennej na chłodno. Tabela jest płaska, dwie porażki zrzucają nas poza miejsce premiowane awansem. Na wiosnę będziemy mieli trudne wyjazdy: do Owińsk, Łopuchowa i Rożnowa. Musimy utrzymać dobrą atmosferę w szatni, dobrą frekwencję na treningach i równą formę, wtedy na końcu drogi będzie czekać na nas nagroda. Jeśli jednak któryś z tych trybów nie będzie działał, możemy znów rozczarować. W planach mamy także wzmocnienie kadry znanymi swarzędzkimi nazwiskami. Zwiększy to rywalizację, a to będzie przekładało się na dobre występy.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Mamy przerwę do połowy stycznia. Zawodnicy muszą trochę odpocząć i wyleczyć te urazy których nabawili się w trakcie rundy. Później ruszamy na pełnych obrotach. Trener Sadyś na pewno zadba żeby piłkarze byli fizycznie gotowi na rundę wiosenną. Dopinamy szczegóły ostatnich sparingów, na pewno zmierzymy się z takimi drużynami jak Polonia Poznań, Lider Swarzędz, IKP Olimpia Poznań, LKS Baborówko czy też Pogrom Luboń. W tygodniu, w cyklu treningowym zagramy również z drużynami z klasy okręgowej: Piastem Kobylnica i Drużyną Wiary Lecha. Po resztę informacji i szczegółów odsyłam w najbliższych dniach na naszą klubową stronę i profil na Facebooku.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com