Podsumowanie rundy jesiennej - Pelikan Niechanowo

Rozmowa z Rafałem Kaszyńskim – wiceprezesem klubu Pelikan Niechanowo

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę chyba możecie odczuwać mały niedosyt.

Oczywiście niedosyt jest i to duży. Przed sezonem wydawało się, że zbudowaliśmy na prawdę silny zespół. Cel był określony jasno, czyli zwyciężać każdy kolejny mecz i usadowić się na samej górze tabeli. Prognozy były takie, że to my wspólnie z Czarnymi Czerniejewo i Olimpią Poznań będziemy nadawać ton rywalizacji w naszej grupie. Początek rundy był wyśmienity i zdawał się potwierdzać przedsezonowe prognozy. Jednak w środkowej fazie rundy pogubiliśmy punkty z zespołami z dolnych rejonów tabeli, co spowodowało nasz spadek nawet w pewnym momencie na ósmą lokatę. Co z tego, że potrafiliśmy zwyciężyć ze zdecydowanymi na tą chwilę liderami naszej grupy, czyli Czarnymi w Czerniejewie oraz z Olimpią u siebie. Pewnie te dwie wygrane to sześć oczek w tabeli, a także duży prestiż dla klubu. Natomiast o  wszystkim zdecydowały słabsze mecze z drużynami z drugiej połowy tabeli. Warto nadmienić również, że w drugiej fazie rundy nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej pierwszego zespołu. Posadę objął Aleksander Stachowiak i ten trener poprowadzi również zespół w rundzie wiosennej.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy minionej rundy?

Solidny mecz rozegraliśmy w Czerniejewie wygrywając z Czarnymi 1:0. Efektownie wygraliśmy za to  Pogonia Książ Wielkopolski, tu jednak bardziej słabość rywala zdecydowała. Natomiast chyba najlepszym naszym meczem było starcie na Plantach z Olimpią Poznań. Ogólnie mecz ten stał na wysokim poziomie piłkarskim, biorąc pod uwagę realia A-klasowe. Obie drużyny zagrały bardzo dobre spotkanie.  Na drugim biegunie najgorszy mecz….z perspektywy wyniku i gry to chyba w ostatniej kolejce w Kłecku z Lechitą, gdzie przegraliśmy aż 0-4.

O co będziecie walczyć wiosną? Co prawda do miejsca, które powinno dać awans za wiele nie brakuje, ale wasza forma musi być do tej walki chyba odrobine bardziej stabilna.

Na wiosnę cel się nie zmienia, jest nim awans do Klasy Okręgowej i innego scenariusza nie bierzemy pod uwagę. Uważam, że przy odpowiednim przygotowaniu w zimowej przerwie zespół ten stać na naprawdę  dobre granie. Planujemy również w miarę możliwości wzmocnić rywalizację w drużynie pozyskując kilku graczy, co również spowoduje podniesienie poziomu sportowego. Do trzeciej pozycji w tabeli mamy 6 punktów straty, więc dystans ten jest zdecydowanie do zniwelowania.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Oczywiście. Plan przygotowań jest już gotowy, a zawodnicy zapoznają się z nim podczas spotkania w połowie grudnia. Do treningów wracamy w połowie stycznia, zajęcia odbywać będą się cztery razy w tygodniu na gnieźnieńskich obiektach, więc intensywnie. Planujemy także rozegranie 7-8 sparingów podczas okresu przygotowawczego. Wszystko też będzie również uzależnione od zimowej aury.

Na koniec w imieniu całego Zarządu Pelikana Niechanowo chciałbym podziękować Panu Eugeniuszowi Zamiar Wójtowi Gminy Niechanowo oraz Panu Stanisławowi Mazurkowi właścicielowi firmy transportowej TRANS – STACH za ogromne wsparcie w mijającym roku.

Wszystkim sympatykom portalu peryferiafutbolu.pl życzę Zdrowych, Rodzinnych Świąt, a w Nowym Roku jak najwięcej emocji piłkarskich na ligowych boiskach. Pozdrawiam.