Podsumowanie rundy jesiennej - Obra Kościan

Podsumowanie rundy jesiennej - Obra Kościan

Rundę w wykonaniu Obry Kościan w rozmowie z nami podsumowuje Wojciech Mroziński - kierownik drużyny

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę chyba możecie odczuwać mały niedosyt.

Szóste miejsce które zajmujemy przed przerwą zimową jest trochę poniżej naszych oczekiwań. Zakładaliśmy sobie iż rok 2017 zakończymy na podium. W rundzie jesiennej głupio traciliśmy punkty. Przegraliśmy spotkania w których byliśmy strona przeważającą jak chociażby z SKP Słupca czy LKS Gołuchów. Zawodziła nas przede wszystkim skuteczność. Gdyby była lepsza to na pewno mięli byśmy jakieś 7-8 punktów więcej.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Najlepsze spotkanie rozegraliśmy chyba przed własną publicznością z niepokonaną jeszcze wtedy Polonią Kępno. Wygraliśmy ten mecz 4-2. Dobre w naszym wykonaniu były też oba mecze z liderem Victorią Września. Najsłabiej wypadliśmy w spotkaniu na własnym terenie z SKP Słupca, kiedy to ulegliśmy rywalowi 0-1.

O co będziecie walczyć wiosną? Wierzycie jeszcze w pierwsze miejsce, czy raczej będzie to spokojna walka o utrzymanie w nowej IV lidze?

Celem na rundę wiosenną który stawia przed drużyną zarząd oraz sponsorzy to zapewnienie sobie udziału w „nowej” IV lidze. Do każdego spotkania podchodzić będziemy poważnie i w każdym walczyć będziemy o zwycięstwo. Drugim naszym celem jest wywalczenie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Na początku marca gramy ćwierćfinał z liderem leszczyńskiej "okręgówki" Orkanem Chorzemin.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Trener Krzysztof Knychała zapowiedział wznowienie treningów na 15 stycznia. Trwa jeszcze ustalanie na jakich obiektach będą trenowali zawodnicy. Zaplanował także sześć sparingów. Pierwszy rozegrany zostanie w sobotę 27 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią na poznańskiej Śródce. W kolejne weekendy będziemy grali kolejno z Kotwicą Kórnik, Nielbą Wągrowiec, GKS Dopiewo, Syreną Zbąszynek i Rawią Rawicz.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 foofdie

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com