Podsumowanie rundy jesiennej - Pogoń Książ Wielkopolski

Podsumowanie rundy jesiennej - Pogoń Książ Wielkopolski

Rozmowa z zawodnikiem zespołu Pogoń Książ Wielkopolski - Maciejem Maćkowiakiem

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na pozycję w tabeli powinniście być raczej zadowoleni.

Z pozycji  w tabeli po rundzie jesiennej jesteśmy raczej zadowoleni. Ta runda była podzielona na dwie części. Pierwsza była słaba w naszym wykonaniu i po dotkliwej porażce w Niechanowie do dymisji podał się trener Kuderczak. Zarząd klubu zdecydował się na współprace z trenerem Damianem Skrzypczakiem. I jak mówi piłkarskie powiedzenie "Nowa Miotła" w tym przypadku zadziałała. Pod wodzą nowego trenera rozegraliśmy pięć spotkań z czego odnieśliśmy cztery zwycięstwa i zremisowaliśmy jeden mecz w Owińskach z Jurandem. Nowy trener pokazał że zaangażowaniem walką i sercem do gry można zdziałać wiele.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Najlepszy mecz rozegraliśmy z Liderem Swarzędz na własnym boisku gdzie pokonaliśmy naszych rywali 2-1. W meczu tym pokazaliśmy charakter i wolę zwycięstwa. Prowadziliśmy 1-0 a goście wyrównali w 90 minucie. My niesieni dopingiem naszych kibiców zdobyliśmy bramkę w ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego. Dużo zdrowia zostawiliśmy też w meczu z Lechitą w Kłecku. Najgorsze spotkanie z kolei to wyjazdowa porażka w Niechanowie. Przegraliśmy tam aż 1-9 i był to najgorszy mecz w naszym wykonaniu. Słabo też wyglądały mecze w Czerniejewie i w Środzie z rezerwami Polonii.

Jesteście gotowi na awans do Klasy Okręgowej? czy o to będziecie walczyć na wiosnę?

Myślę że pod względem organizacyjnym byli byśmy gotowi na awans. Obiekt mamy bardzo dobry a murawa naszego boiska należy do najlepszych w lidze, tak więc wstydzić się nie mamy czego. A wiosną będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. A czy uda nam się awansować zweryfikuje boisko jak na razie o tym nie myślimy. Skupiamy się na każdym następnym meczu.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Do treningów wracamy w połowie stycznia. W okresie przygotowawczym zagramy prawdopodobnie siedem sparingów. Wiemy, że czeka nas bardzo ciężka praca żeby jak najlepiej się przygotować do rundy rewanżowej. Mamy nadzieję że zimę przepracujemy solidnie i bez żadnych kontuzji aby jak najlepiej zaprezentować się w rundzie rewanżowej

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 foofdie

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com