Podsumowanie rundy jesiennej - Poznań FC

Podsumowanie rundy jesiennej - Poznań FC

Maciej Szymański – członek zarządu i zawodnik zespołu Poznań FC odpowiedział na pytania podsumowujące rundę jesienną.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę, chyba nie macie prawa narzekać na nic.

Rundę należy zaliczyć do udanych, może poza faktem, że straciliśmy pozycję lidera w ostatniej kolejce. Nie ukrywam, że trochę to boli patrząc z perspektywy naszej postawy w spotkaniach. W meczach z czołówką wyglądaliśmy bardzo dobrze i jedynie brak skuteczności oraz odrobiny koncentracji spowodował, że nie mamy w tym momencie kilkupunktowej przewagi nad resztą grupy.

Czy był w tej rundzie jakiś moment przełomowy, który dał wam pozytywnego kopa na dalszą część rozgrywek?

Dla mnie takim momentem było zwycięstwo na wyjeździe ze Szczytnikami. Ten teren nigdy nam nie leżał, mecze kończyły się hokejowo, ale zawsze ze wskazaniem na gospodarzy. Tym razem wydarliśmy zwycięstwo po bardzo ciężkim boju i myślę, że właśnie wtedy poczuliśmy, że będzie dobrze w tym sezonie.

Rozumiem, że na wiosnę waszym celem będzie utrzymanie obecnej pozycji i awans? Kto jeszcze oprócz was powinien cieszyć się z awansu, pamiętając o tym, że awans uzyskać powinny spokojnie pierwsze trzy zespoły w tabeli.

Awans to minimum. Naszym głównym celem jest mistrzostwo ligi. Koniec rundy (ligowa porażka z Manieczkami oraz lekcja pokory w sparingu z Olimpią) bardzo mocno sprowadził nas na ziemię.  Wiosna oczywiście zawsze jest odrobinę trudniejsza ponieważ zespoły już trochę się znają, jednak to właśnie nasi rywale powinni się nas obawiać a nie my ich. Nie będziemy patrzeć na tabelę i kalkulować - spokój, zaufanie we własne możliwości i komplet zwycięstw będzie możliwy.  Patrząc z perspektywy terminarza lekką przewagę będą miały Manieczki, które podejmą całą czołówkę u siebie. Reszta zespołów jedzie na tym samym wózku, może poza Zawiszą, który częściej pogra na wyjazdach (7 meczów łącznie), co może stanowić dla nich lekki problem.

Dolsk: DWWDW, PFC: WDWDW, Pogrom: WDWWD KSGB: DDDDD, Przemysław: DWDWW, UKS: WWDWD

Moim cichym faworytem jest UKS Śrem, który obok nas gra najlepszą piłkę w tej grupie. Początek wiosny mają bardzo trudny, ale zebrane jesienią doświadczenie powinno spowodować, że sprawią niejedną niespodziankę. Jeżeli to się uda wtedy droga do awansu będzie stała otworem.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Do właściwych treningów wracamy w przyszłym roku, ale dla chętnych są przygotowane dodatkowe świąteczne jednostki pomiędzy karpiem a pierogami. Ze sparingami ruszymy zapewne pod koniec lutego. Wszystko jest w zasadzie dograne, więc raczej nie prześpimy zimy.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com