Podsumowanie rundy jesiennej - Zjednoczeni Trzemeszno

Rozmowa z Grzegorzem Witkowskim - kierownikiem Zjednoczonych Trzemeszno.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę, chyba nie macie prawa narzekać absolutnie na nic.

Nie będziemy tutaj odkrywczy jeśli powiemy, że rundę uważamy za bardzo udaną. Wykonany został pierwszy krok w kierunku awansu do 4 ligi co stało się naszym celem. Przed sezonem, gdy nie wiedzieliśmy jeszcze jaka będzie siła rywali za cel minimum stawialiśmy sobie awans do ligi międzyokręgowej, po cichu licząc jednak na zwycięstwo w całej lidze. Po kilku meczach wiadomo było już jednak, że nie możemy mieć innych zamiarów, jak tylko powrót w szeregi 4-ligowców. Przewaga aż 9 punktów to duża zaliczka i liczymy na to, że pozwoli ona ze spokojem zrobić ten drugi krok, jakim będzie zapewnienie sobie jak najszybciej awansu.

Porażka tylko w jednym meczu to świetny wynik, a czy był w tej rundzie jakiś moment przełomowy, który dał wam pozytywnego kopa na dalszą część rozgrywek?

Wynik świetny ale mógł być jeszcze lepszy. Tak na prawdę przegraliśmy tylko jedną połowę w całej rundzie, właśnie w meczu z 1922 Lechią Kostrzyn. Po dwóch błędach rywale wykorzystali swoje szanse, a w drugiej połowie już tylko się bronili, gdy nasi zawodnicy zaczęli grać na miarę swoich możliwości. Jeśli chodzi o momenty przełomowe to moim zdaniem były takie dwa. Pierwszy: wygrany aż 6:0 mecz z Wartą Śrem - dał ogromnego kopa na dalszą część rozgrywek i pozwolił uwierzyć, że jesteśmy drużyną, która spokojnie może walczyć o awans do 4 ligi. Po tym meczu wytworzyła się w zespole również świetna atmosfera, która w kilku nieco słabszych meczach miała kluczowe znaczenie i pozwoliła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi - to wspomniany, przegrany mecz z drużyną z Kostrzyna. Słaba pierwsza połowa i w konsekwencji porażka pokazała nam, że nie możemy tracić koncentracji i grać na maksimum swoich możliwości w każdym meczu. Tak też się stało i wszystkie pozostałe mecze wygraliśmy.

Rozumiem, że na wiosnę waszym celem będzie utrzymanie obecnej pozycji i awans do IV ligi?

Oczywiście cel jest tylko jeden - awans do 4 ligi! Wypracowana przewaga nie pozwala w ogóle myśleć o czymś innym, a sami zawodnicy nie widzą innej możliwości niż taka, żeby wrócić do 4-ligowego grona, które w związku z planowaną reformą zapowiada się jeszcze silniejsze niż wcześniej

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Cykl przygotowań mamy już praktycznie gotowy. Treningi rozpoczynamy 15 stycznia. Zapowiada się ciekawy okres przygotowawczy, gdyż trener planuje wprowadzić kilka nowości, które mamy nadzieję przyniosą efekt w rundzie wiosennej. Jeśli chodzi o plan sparingów to został tylko jeden wolny termin. Trener jest już jednak w kontakcie z planowanym rywalem i za chwilę będzie można powiedzieć, że mamy już komplet sparingów. Zagramy mecze kontrolne m.in. z Cuiavią Inowrocław, Pogonią Mogilno, Unią Janikowo, Unią Gniewkowo, Sokołem Damasławek, SP Zawiszą Bydgoszcz i Wełną Skoki.