Poznajmy się - Płomień Chrzypsko Wielkie

Poznajmy się - Płomień Chrzypsko Wielkie

Płomień Chrzypsko Wielkie to kolejny nowy zespół, który przedstawimy na naszych łamach. Do tej pory klub ten z powiatu międzychodzkiego grywał tylko w Lidze Nadwarciańskiej więc będzie to typowy debiut w rozgrywkach.

 

Płomień trafił do grupy II, gdzie ich rywalami będą chociażby chcące szybko wrócić do A-klasy Polonia Poznań, Złoci Złotkowo czy Czarni Kaźmierz, a także nie ukrywające swoich ambicji zespoły LKS Baborówko czy GKS Golęczewo. Naszym przewodnikiem po klubie jest Mikołaj Tuszyński - zawodnik zespołu.

Kiedy i w jakich okolicznościach powstał klub?

Klub powstał trzy lata temu gdy jako Promień Łężeczki startowaliśmy w Lidze Nadwarcianskiej. W 2015 roku założone zostało stowarzyszenie Chrzypski Sport z myślą o wystartowaniu w przyszłości w rozgrywkach pod egidą WZPN.

Co spowodowało, że w sezonie 17/18 zgłosiliście klub do rozgrywek WZPN?

Największym powodem aby wystartować w końcu w B-klasie było to, że w naszej gminie ostatnia drużyna w rozgrywkach była 20 lat temu. Mamy naprawdę dużo chłopaków grających po okolicznych drużynach,  więc trzeba było umożliwić im grę w naszej rodzinnej gminie. Mamy dobre zaplecze socjalne, boisko jest w niezłym stanie, także warunki do gry mamy naprawdę nie najgorsze.

Czy współpracujecie jakoś z gminą?

Nasza współpraca z gminą układa się bardzo dobrze. Rada gminy na czele z wójtem Edmundem Ziółkiem dużo nas wspomaga i wzięła na swoje barki całość finansowania za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Ile razy w tygodniu trenujecie i jakich warunkach? Na jakim boisku będziecie rozgrywać ligowe spotkania?

Trenujemy na boisku w Chrzypsku i Łężeczkach dwa razy w tygodniu. Mecze ligowe rozgrywać będziemy u siebie, czyli na boisku w Chrzypsku Wielkim.

Jaki jest Wasz cel na debiutancki sezon?

Naszym celem na pierwszy sezon jest ogranie się wśród B-klasowych drużyn, bo to jednak zupełnie inne rozgrywki niż lokalne ligi w których do tej pory braliśmy udział. Nie stawiamy sobie zadnych celów, ale wierzymy, że możemy zrobić kilka niespodzianek. Środek tabeli myślę że byłby całkiem dobrym wynikiem.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

animacja peryferia fudbolu

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com