Poznajmy się - UKS Lider Szczytniki Czerniejewskie

Poznajmy się - UKS Lider Szczytniki Czerniejewskie

Lider Szczytniki Czerniejewskie to jeden z kilku nowych zespołów, które zaprezentują się w nowym sezonie w poznańskiej B-klasie. Lider zagra w grupie 1, gdzie w nowym sezonie grać będą chociażby Meblorz Swarzędz, KS Uchorowo, Antares Zalasewo czy Wełna Rogoźno. Sylwetkę klubu przybliżamy wam w rozmowie z sekretarzem klubu Waldemarem Malingerem.

 

Kiedy i w jakich okolicznościach powstał klub?

Klub UKS Lider Szczytniki Czerniejewskie powstał we wrześniu 2010 r. Motorem napędowym do tego by powstał klub była nasza wielka pasja do piłki nożnej, która już przed założeniem klubu była widoczna na boiskach naszej gminy, a także powiatu. Bardzo skutecznie i z sukcesami startowaliśmy w Lidze gminnej na terenie gminy Niechanowo. Ponadto uczestniczyliśmy w wielu festynach i turniejach piłki nożnej na terenie naszego powiatu, np. w Czerniejewie, Żydowie, Gnieźnie, gdzie również odnosiliśmy sukcesy, które przyczyniły się i zmotywowały nas do założenia klubu.

Co spowodowało, że w sezonie 17/18 zgłosiliście klub do rozgrywek WZPN?

Impulsem do tego by wystąpić w rozgrywkach WZPN była chęć rozwoju klubu i pokazania się szerszej publiczności, a także przełamanie stereotypu, że mała miejscowość oznacza mniejsze możliwości. Nasza determinacja daje nam siłę do dalszego rozwoju klubu, a tym samym do wystartowania w rozgrywkach poznańskiej B-klasy.

Czy współpracujecie jakoś z gminą?

Jako klub współpracujemy z UMiG Czerniejewo, który nas wspiera. W zeszłym roku byliśmy współorganizatorami gminno-parafialnych dożynek, które odbyły się w naszej miejscowości. Nasza współpraca z UMiG Czerniejewo przebiega w miłej atmosferze.

Ile razy w tygodniu trenujecie i jakich warunkach? Na jakim boisku będziecie rozgrywać ligowe spotkania?

Nasz zespół odbywa treningi 2-3 razy w tygodniu, w zależności od natężenia rozgrywek w jakich bierzemy udział. Oprócz tego swoją formę sprawdzamy na sparingach. Treningi odbywają się na boiskach w Żydowie, Gnieźnie i Cielimowie. Mecze ligowe, nasz zespół pod wodzą trenera Piotra Tamula, rozgrywać będzie w Żydowie.

Jaki jest Wasz cel na debiutancki sezon?

Naszym celem na debiutancki sezon w rozgrywkach B-klasy jest to by ukończyć sezon w dobrych humorach i z możliwie najlepszym wynikiem sportowym, czego sobie i wszystkim pozostałym drużynom serdecznie życzymy.

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

baner orlico

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram

gk

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

21369548 355921334837862 1647406147787434642 n

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com