Podsumowanie sezonu - Phytopharm Klęka

Podsumowanie sezonu - Phytopharm Klęka

Phytopharm Klęka po dobrej rundzie wiosennej szybko zapewnił sobie utrzymanie co daje mocno pozywtyny wydźwięk przed nowym sezonem. Na nasze pytania odpowiadał Marcin Parus - zawodnik zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Jesteście z niego chyba zadowoleni patrząc na wysokie miejsce w tabeli?

Myślę, że możemy być zadowoleni, przede wszystkim z postępu jaki wykonaliśmy. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy dopiero jedenaste miejsce w tabeli. Wydawało się, patrząc na tabelę, że będziemy walczyć o utrzymanie. Wiosną jednak szybko oddaliliśmy się od strefy spadkowej.

Wiosną doznaliśmy tylko trzech porażek, w tym dwóch z dwiema najlepszymi drużynami ligi – Avią i Czarnymi. Zanotowaliśmy też jednak dwa remisy z drużynami. To pokazuje, że nadal mamy nad czym pracować. Styl gry prezentowany w rundzie rewanżowej napawa optymizmem.Dysponujemy jednak młodym, perspektywicznymzespołem, który się rozwija. Warto tu wspomnieć, że niemal wszyscy nasi zawodnicy są mieszkańcami gminy Nowe Miasto i okolicznych miejscowości.Wydaje się, że stać nas na sprawienie kilku niespodzianek w nadchodzącym sezonie.

W związku z reformą rozgrywek otwiera się szansa na awans nawet z 4-5 miejsca do Klasy Okręgowej. Czy to będzie właśnie będzie cel w nowym sezonie, czy jednak najważniejsze będzie utrzymać się w A-klasie?

Zawsze naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli. Nie stawiamy sobie celów minimalistycznych, ale też nie nastawiamy się na to, że koniecznie musimy awansować, czy wygrać ligę. Faktem jest, że w przyszłym sezonie będzie o to teoretycznie łatwiej niż zwykle. Teoretycznie, bo liga w tym sezonie wydaje się być wyjątkowo silna. Ale… co to za awans? Będzie to walka o pozostanie na siódmym poziomie ligowym… Nasz młody zespół bardzo się rozwinął przez ostatni rok, co pokazały wyniki z ostatnich miesięcy. To znaczy, że stać nas na zajęcie miejsca w „czołówce” tabeli i do tego będziemy dążyć. Jeśli dobra postawa umożliwi nam grę w okręgówce, będziemy tym bardziej zadowoleni.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Do treningów wróciliśmy już 4 lipca. Trenujemy na stadionie w Klęce. 8 lipca rozegraliśmy mecz towarzyski, który uświetniłobchody 35-lecia naszego klubu. Naszym rywalemzwycięzca tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu WZPN – Polonia Środa Wielkopolska. Przegraliśmy 1-10, ale była to bardzo cenna lekcja. Nie uważamy też, że ten wynik to kompromitacja. Dzielnie walczyliśmy i stworzyliśmy kilka ładnych akcji. Różnica w wyszkoleniu była jednak widoczna gołym okiem.

W niedzielę (16 lipca) zagraliśmy też sparing z grającym w klasie B Antaresem Zalasewo. Pewnie wygraliśmy 6-1 w dobrym stylu.

Przed rozpoczęciem rozgrywek zagramy jeszcze z Białym Orłem Koźmin (IV liga), Polaninem Strzałkowo (klasa okręgowa), Żakami Taczanów (klasa A), Spartą-Sklejką Orzechowo (klasa okręgowa), Orlikiem Miłosław (klasa A) oraz Kłosem Zaniemyśl (klasa okręgowa).

Ciekawie wygląda nasz terminarz gier w klasie A. Rozgrywki zaczniemy derbowym meczem z Pogonią Książ na wyjeździe. Następnie u siebie zagramy z beniaminkiem – Piastem Lubowo, na wyjeździe ze spadkowiczem – Pelikanem Niechanowo, zaś w czwartej kolejce podejmiemy u siebie IKP Olimpia Poznań.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

baner orlico

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram

gk

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

21369548 355921334837862 1647406147787434642 n

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com