×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 593

Podsumowanie sezonu - Sparta Szamotuły

Podsumowanie sezonu - Sparta Szamotuły

Sparta Szamotuły zamiast walczyć o czołowe miejsca cały sezon miała mocno przeciętny, tym bardziej rundę jesienną. Co o tym sądzą w klubie, odpowiada nam - Przemysław Szała - trener zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Mniemam, że raczej nie jesteście zadowoleni z osiągów i miejsca w tabeli na koniec.

Jeżeli chodzi o miejsce to faktycznie nie jest one może zadawalające, ale z perspektywy czasu można powiedzieć ze osiągnęliśmy większość rzeczy które sobie założyliśmy zimą. Młody zespół , który z meczu na mecz grał coraz lepiej świadczy o tym wyniki z drużynami z czołówki. Wygraliśmy z Wronkami , Przyprostynią , Sokołem, wcale nie musieliśmy przegrać z Pogonią Lwówek – gra w osłabieniu przekreśliła nas w tym spotkaniu wcześniej nie uznana prawidłowa bramka i kilka innych kontrowersyjnych sytuacji. Jedyną drużyną , która była po za naszym zasięgiem to Orły, a tak naprawdę to człowiek , który rozegrał wspaniałe spotkanie mowa tu o Dima Koshakov. Mnie jako trenera cieszy fakt, że w większości spotkań które rozegraliśmy średnia wieku była na poziomie 20 lat. Chłopacy z rocznika 2001 wchodzili w zespół i naprawdę prezentowali się świetnie . Mikołaj Hajdacz w wieku 15 lat potrafił „ciągnąć „ zespół . To z optymizmem pozwala patrzeć w przyszłość.

Jaki będzie Wasz cel na nowy sezon? Poza awansem do IV ligi w związku z reformą rozgrywek otwiera się szansa na awans nawet z 4-5 miejsca do nowo powstałego poziomu rozgrywkowego jakim będzie Liga Okręgowa.

Ciężko składać tu jakieś deklaracje , jesteśmy w takim momencie ze dużo rzeczy będzie można powiedzieć po okresie przygotowawczym…. Na ta chwilę z zespołu prawdopodobnie odejdzie dwóch chłopaków, mam w ich miejsce kilka nazwisk które na pewno mogły by nas wzmocnić i pomóc w walce o pierwszą piątkę. Młody zespół cechuje się tym ze potrafi wygrać z najlepszymi, a czasami ciężko jest zdobyć punkt z drużyną , która jest teoretycznie słabsza. Znając charakter swój i chłopaków mogę zagwarantować że na pewno nie odpuścimy w żadnym meczu.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Treningi zaczęliśmy 10 lipca. Tak jak mówiłem wyżej jest kilka nazwisk , trwają rozmowy , zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno kilka osób pojawi się już w poniedziałek na boisku w Szamotułach, ale przede wszystkim zależy nam na promowaniu swoich młodych zawodników z Szamotuł i okolic.

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com