×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 606

Podsumowanie sezonu - Jadwiżański KS Poznań

Podsumowanie sezonu - Jadwiżański KS Poznań

Jadwiżański KS Poznań sezon zaczął od kompromitujących porażek 0-27 i 0-30. Potem zespół się ogarnął i do takich wyników już nie dochodziło. Udało się nawet wygrać jeden mecz. Jak ten sezon oceniają w klubie i jakie są cele na nowy sezon? O tym mówi nam Stanisław Kiernicki - zawodnik zespołu.

 

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Zakładam, że raczej miejsce i ilośc punktów was nie zadowala?

Ciężko, żebyśmy byli zadowoleni. To był jednak sezon "na przetarcie" i poznanie realiów B-klasy. Po pierwszych meczach mało kto wierzył, że przetrwamy chociażby do końca pierwszej rundy, a jednak dotrwaliśmy do końca sezonu, nie oddając walkowerem żadnego meczu. Po 169 straconych bramkach w pierwszej rundzie wzięliśmy się za treningi i postawiliśmy na grę obronną. 47 stracone bramki w rundzie wiosennej wyglądają już zdecydowanie lepiej. Nie ukrywam, że wciąż się zgrywamy i uczymy wspólnej gry. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie inny, choć ten, pierwszy w historii JKSu to była przygoda, którą zapamiętamy na pewno do końca życia.

Jaki będzie cel na nowy sezon?

Dopiero w przyszłym tygodniu okaże się, kto nas poprowadzi jako trener. Nie stawiamy sobie na ten moment celów na najbliższy sezon. Zobaczymy co czas pokaże.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Tak, przyjdzie 2-3 nowych zawodników. Do tego wraca nasz kapitan, który z powodu dwukrotnie złamanego obojczyka pauzował całą wiosnę. Najistotniejsze jest jednak to, żeby ci którzy są w zespole grali regularnie. Jesteśmy najmłodszym zespołem w naszej grupie, a zapewne nawet w całej poznańskiej B-klasie. Wielu zawodników pracuje dorywczo weekendami, czy studiuje zaocznie. To rodzi problemy ze stabilnym składem co kolejkę. Będziemy starać się poprawić to w tym sezonie. Treningi zaczniemy pod koniec lipca. Wzieliśmy też udział w turnieju organizowanym przez kartofliska.pl, na który zostaliśmy zaproszeni pośród takich sław polskiej B-klasy jak Coco Jambo Warszawa, ETV Warszawa, czy Farmacja Tarchomin.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com