Podsumowanie sezonu - Odlew Poznań

Podsumowanie sezonu - Odlew Poznań

Odlew Poznań w tym sezonie miał cel aby nie ciąnąć się w ogonie tabeli. I o ile jesień była w klubie bardzo przyzwoita to wiosną zespół grał bardzo kiepsko. Naszym rozmwócą jest Jan Andrzejewski - wiceprezes klubu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Zakładam, że nie jesteście z niego zadowoleni. Wiecie już gdzie leżał problem w rundzie wiosennej?

Sezon 2016/2017 w wykonaniu Odlewu był przeciętny. Jesień przyzwoita (był moment, w którym w sześciu meczach zanotowaliśmy cztery wygrane), ale wiosna trafiła się już bardzo słaba. Przyczyn widzimy kilka. Na pewno młodsi już nie będziemy - to raz. Trochę też było tak, że w pierwszej rundzie dopisywało nam szczęście, którego chyba w rundzie rewanżowej po prostu zabrakło. Szczęściu jednak też trzeba pomóc. Na wiosnę bardziej postawiliśmy na młodzież, która dopiero uczy się B-klasowych realiów. W efekcie nie wyciągnęliśmy w tym roku za wielu punktów. Natomiast na pewno nie dramatyzujemy i nie przewidujemy żadnych gwałtownych ruchów.

Jaki będzie cel na nowy sezon?

Nasze cele są niezmienne od lat: awansować w końcu do trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu oraz liznąć górną połowę tabeli w B-klasie.

Bardzo chcielibyśmy trafić do grupy III B-klasy i jeździć na południowy zachód. Grupa północno-zachodnia (grupa II) już nam się przejadła. Do poznańsko-wschodniej (grupa I) jakoś nas nie ciągnie. W grupie III jest natomiast kilka ekip, z którymi jeszcze nie graliśmy. Bardzo jesteśmy ciekaw obiektów w Sielnku, Jabłonnej, Sepnie, Rudnikach czy Wielichowie.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Do treningów wracamy w drugiej połowie lipca. Rozegramy parę meczów kontrolnych, zapewne wyjazdowych (w środku lata na "naszej" sztucznej trawie na Cytadeli to można grać chyba tylko po 20.). Chcemy wzmocnić się tak z sześcioma osobami. Castingów tradycyjnie robić nie będziemy. Nic na siłę. Żeby do nas dołączyć trzeba bowiem przede wszystkim chcieć u nas grać. Następnie trzeba też rozumieć, że jesteśmy klubem, który organizuje wszystko sam. Podstawą naszej egzystencji są składki płacone co miesiąc przez piłkarzy. Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek miało się to zmienić.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com