Podsumowanie sezonu - IKP Olimpia Poznań

Podsumowanie sezonu - IKP Olimpia Poznań

Olimpia Poznań jak burza przeszła przez B-klasowe rozgrywki mając same wygrane i tylko jeden remis. Kolejny sezon w A-klasie też chcą zawojować. O tym rozmwiamy z Maciejem Sadłowskim - dyrektorem ds.komunikacji.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Wykonaliście swój plan w 100%, wiec zakładam, że jesteście z niego bardzo zadowoleni?

Dokładnie tak. Przed sezonem zakładaliśmy walkę o awans do A-Klasy, choć bez dwóch zdań - byliśmy pewną zagadką. Pion sportowy klubu zadbał o odpowiednie skompletowanie drużyny, co jak się później okazało, przyniosło sukces. W cuglach wygraliśmy zmagania ligowe, tracąc punkty tylko w jednym meczu, a do tego kończąc sezon na 4. miejscu w nieoficjalnej klasyfikacji zdobytych bramek w całej Polsce.

To na pewno cieszy, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że to przetarcie przed kolejnymi poziomami rozgrywek. Nikt w klubie nie zamierza spoczywać na laurach. Wszyscy ciężko pracują, aby już w kolejnym sezonie powtórzyć wyczyn i awansować.

Jaki będzie Wasz cel na nowy sezon? Spokojne utrzymanie w A-klasie czy od razu szturm na wysokie pozycje, co w związku z reformą rozgrywek może dać wymierne korzyści na jeszcze następny sezon?

Nie jesteśmy minimalistami. Znamy swoją wartość i chcemy walczyć o najwyższy cel, jakim jest awans do klasy okręgowej. Nie chcemy patrzeć na ligę przez pryzmat reformy rozgrywek. Wszyscy w klubie chcemy awansować, bez względu na to, czy jest zaplanowana reforma, czy jej nie będzie.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Do treningów wracamy na miesiąc przed startem ligi - dokładniej w poniedziałek 24 lipca. Przed nami krótki, a zatem intensywny okres, w którym zespół będzie przygotowywał się do nowego sezonu. W planach mamy rozegrać kilka gier kontrolnych w Polsce, a także wyjazd na małe zgrupowanie do Niemiec, które zakończymy sparingiem z FC Inter Dragon - drużyną, która również będzie sterowana przez internetowych graczy.

Wzmocnienia? Mamy silny zespół, co udowodniliśmy w minionym sezonie. Nasze działania skupiamy przede wszystkim na sprowadzeniu młodzieżowców, co jest związane z limitem gry młodszych piłkarzy w A Klasie. Na ostatnich treningach pojawiło się już kilku kandydatów, wszystkim dokładnie się przyglądamy i wybierzemy najlepszych.

Słyszałem, że to jednak nie koniec Waszych sportowych działań na ten okres.

Masz dobrych informatorów. Jesteśmy na końcowym etapie tworzenia akademii piłkarskiej Olimpii Poznań. Wszystko mamy dokładnie rozplanowane, kończymy etap wynajmu boisk i wkrótce ruszymy z naborem. Młodzi adepci futbolu będą mieli okazję szkolić swoje umiejętności między innymi pod okiem Damiana Nawrocika. Chcemy dzieciaków szkolić i edukować, ale o szczegółach opowiemy niebawem.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com