Podsumowanie sezonu - Spójnia Strykowo

Podsumowanie sezonu - Spójnia Strykowo

Spójnia Strykowo ma za sobą spokojny sezon zakończony w środku tabeli. Jak oceniają to w klubie i jakie są plany na dalszy rozwój klubu. O tym opowiada nam trener Spójnii - Norbert Bławat.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Patrząc na tabelę powinniście być z niego raczej zadowoleni, gdyż utrzymać udało się dość spokojnie.

Mijający sezon można uznać za udany, szczególnie pod względem miejsca i rezultatu punktowego jaki osiągnęła nasza drużyna. Na taki wynik w głównej mierze zaważyło kilkuletnie już doświadczenie i zgranie większości zawodników grających w tej klasie rozgrywkowej. Spokojna sytuacja w połowie rundy wiosennej dała komfort psychiczny i pozwoliła mi również na danie szansy gry większej grupie zawodnikom, zwłaszcza tym którzy rozegrali małą ilość minut na boisku.Wiosną byliśmy drużyną bez kompromisów - gdyż tylko wygrywaliśmy (6 razy) lub przegrywaliśmy (7 razy). Początek wiosny był fatalny w naszym wykonaniu i w pewnym momencie zaczęliśmy już czuć oddech drużyn z dolnej części tabeli. Na szczęście dla nas w porę przyszło otrzeźwienie i mobilizacja, czego efektem było 18 punktów w drugiej części sezonu co pokazuje potencjał i możliwości tego zespołu. Szkoda że praktycznie w żadnym z wiosennych spotkań nie mogliśmy zagrać w praktycznie tym samym zestawieniu i przez cała rundę musiałem eksperymentować w zestawianiu poszczególnych formacji. Ale finalnie - udało się i zadziałało to wszystko jak należy.  

Jaki będzie Wasz cel na nowy sezon? Poza awansem do IV ligi w związku z reformą rozgrywek otwiera się szansa na awans nawet z 4-5 miejsca do nowo powstałego poziomu rozgrywkowego jakim będzie Liga Okręgowa.

Nowy sezon jak zwykle powoduje wiele znaków zapytania, jednak biorąc pod uwagę czekającą nas reformę mogę powiedzieć szczerze, że aktualna sytuacja organizacyjna oraz bazowa nie pozwala nam na walkę o IV ligę. Myśląc natomiast o nowo powstałej Lidze Okręgowej trudno cokolwiek przewidzieć przed sezonem. Biorąc natomiast pod uwagę poprzednie sezony gdzie tylko raz byliśmy w pierwszej piątce, to realnie trudno nam będzie o awans. Zawsze jednak marzymy i gramy o zwycięstwo, a to co przyniesie nam przyszłość zależy przede wszystkim od nas i wielu innych czynników składających się na ostateczny wynik.Na pewno nowa Liga Okręgowa to miejsce w którym chcielibyśmy się znaleźć, choć nie ukrywam że chrapkę na nią mają drużyny o większym potencjale czy to ludzkim czy organizacyjnym z większych miast i nam z niespełna półtoratysięcznego miasteczka trudno jest konkurować z takimi drużynami, ale tym bardziej nam to sprawia satysfakcję jak udaje się takie ekipy pokonać. To daje satysfakcję i motywację do dalszej pracy. Ważne też że Zarząd klubu stara się eliminować kolejne mankamenty, czy to infrastrukturalne czy organizacyjne, tak by z sezonu na sezon myśleć dalej i szerzej. Systematycznie też pracujemy z dziećmi już od 7 roku życia, mamy cztery grupy młodzieżowe, bo wiemy że to inwestycja na przyszłość. Powoli, małymi kroczkami i z optymistycznym nastawieniem - to nasze motto .

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Jak co roku do regularnych treningów wracamy w ostatnim tygodniu lipca. Mając na uwadze wzmocnienia zespołu to w pierwszej kolejności moim celem jest by wszyscy zawodnicy z aktualnej kadry pozostali na przyszły sezon. Nasz klub bazuje przede wszystkim na wychowankach oraz zawodnikach z najbliższych okolic i jak co roku staramy się włączyć do gry seniorskiej naszych kolejnych juniorów. Na pewno wzmocnieniem drużyny będą chłopacy z rocznika 2000, którzy mieli możliwość pokazania się pod koniec mijającego sezonu z bardzo dobrej strony.W obliczu nadchodzącej reformy rozgrywek mieliśmy dylemat czy odmładzać skład, czy też utrzymać w klubie drużynę juniora starszego. Rzadko się zdarza by w takich małych klubach jak nasz, ta najstarsza grupa juniorska była utrzymywana. Ale z uwagi na w miarę szeroką i stabilną kadrę, postanowiliśmy tak głęboko nie odmładzać kadry pierwszego zespołu i tych ponad dziesięciu chłopaków z rocznika 2001 będzie grało jeszcze w rozgrywkach młodzieżowych, co świadczy o tym że jednak chcielibyśmy powalczyć o nową Okręgówkę. Tym bardziej że chęci, zaangażowanie i zapał do gry jest w naszym zespole duże. Nieraz jednak splot niekorzystnych okoliczności sprawia że często nie gramy w optymalnym zestawieniu, ale to chyba w klubach na tym poziomie rozgrywek standard.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com