Podsumowanie sezonu - Czarni Czerniejewo

Podsumowanie sezonu - Czarni Czerniejewo

Czarni Czerniejewo do ostatniej kolejki walczyli z Avią Kamionki o awans do okręgówki. Ostatecznie lepsza, bilansem meczów bezpośrednich okazała się Avia. Jak ten sezon oceniają w klubie? O tym mówi nam  grający prezes - Mateusz Kuliński.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Chyba nie możecie być z niego zadowoleni? Walczyliście do końca z Avią Kamionki, ale ostatecznie to Avia zagra w okręgówce, a nie wy. Duży jest żal straconej szansy?

Żal z pewnością, nie będę tego ukrywał. Chcieliśmy awansować, jednak się nie udało. W rundzie wiosennej nie przegraliśmy meczu, okazało się, ze to jednak zbyt mało. Na boisku byliśmy najlepsi, Avia cztery punkty otrzymała po walkowerach, gdyby nie to, to my myślelibyśmy o kolejnym sezonie w okręgówce. Kamionki miały więcej szczęścia, a to szczęście czasem jest potrzebne, okazuje się kluczowe, co mogliśmy odczuć na własnej skórze. Gratuluje Avii awansu i życzę powodzenie w klasie okręgowej.

Mimo braku awansu nie zmieniają się nasze plany odnośnie dalszego rozwoju klubu. Mam tu na myśli prace z dziećmi i młodzieżą, tworzymy kolejne grupy i na ta chwile trenuje już u nas ponad 100 adeptów z terenu Gminy Czerniejewo. Trwają już dalsze prace na naszym stadionie. W najbliższym czasie powstanie ogrodzenie płyty boiska od reszty stadionu. Trwają również dalsze prace związane z pielęgnacja murawy. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować za wsparcie udzielone przez Burmistrza i Radę Gminy Czerniejewo, sponsorom oraz ludziom, na których pomoc możemy liczyc w każdej chwili.

W związku z reformą rozgrywek otwiera się szansa na awans nawet z 4-5 miejsca do Klasy Okręgowej, więc zakładam że taki właśnie będzie cel w nowym sezonie?

Dokładnie. Nic nie zmienia się odnośnie celów na nowy sezon. Chcemy awansować. Z pewnością będziemy mocniejsi niż wiosną tego roku, wzmocnimy się kilkoma zawodnikami. Trwają już rozmowy, chcemy rozpocząc okres przygotowawczy w pełnym składzie.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Treningi wznawiamy 20 lipca, rozegramy 4-5 meczów kontrolnych. Wiemy na jakich pozycjach i gdzie potrzebujemy wzmocnień. Tak jak powiedziałem, trwają już rozmowy i chcemy na początku lipca wszystko dopiąć.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com