Podsumowanie sezonu - Lubuszanin Trzcianka

Podsumowanie sezonu - Lubuszanin Trzcianka

Lubuszanin Trzcianka wygrał grupę północną IV ligi i w barażach o awans do III ligi mierzył sie z mistrzem grupy południowej, czyli Centrą Ostrów Wlkp. Lubuszanin ten dwumecz przegrał i na pewno w klubie jest spory zawód z powodu tej niewykorzystanej szansy. Porozmawialiśmy o tym z trenerem zespołu - Jarosławem Feciuchem.


Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Chyba nie możecie być z niego do końca zadowoleni? Wygraliście co prawda swoją grupę, ale w barażu okazaliście się słabsi od Centry Ostrów. Duży jest żal straconej szansy?

Sezon mieliśmy bardzo dobry. Byliśmy najlepszym zespołem w naszej lidze, zdobywając najwięcej bramek, bo aż 99, tracąc najmniej goli, tylko 28. W całym sezonie tylko dwukrotnie schodziliśmy z boiska pokonani - to pokazuje jak silnym zespołem byliśmy i w pełni zasłużenie zostaliśmy mistrzami naszej grupy. Za taki wynik należą się ogromne słowa uznania dla zawodników, którzy w tym sezonie reprezentowali nasz klub.

Oczywiście, że żal jest ogromny, gdyż mimo świetnego sezonu, nie udało nam się awansować do 3 ligi, ale taki jest sport, takie są przepisy i czasu nie cofniemy. Byliśmy bardzo blisko upragnionego awansu. Niestety dla nas, w tym roku baraże wygrała Centra Ostrów Wielkopolski i z tego miejsca jeszcze raz im gratuluję. W dwumeczu spotkały się dwa najlepsze zespoły z 4 lig w Wielkopolsce i mecze były bardzo wyrównane. Niestety miejsce w 3 lidze było tylko jedno i zajmie je Centra.

W przyszłym sezonie wielkopolskie rozgrywki przejdą sporą reformę i w związku z tym pół IV ligi spadnie do nowo powstałej Ligi Okręgowej. Jak się na to zapatrujecie?

Już wzmacniamy zespół i cel na przyszły sezon mamy taki sam, jaki był w tym roku. Chcemy wygrać ligę, a następnie w barażach okazać się lepszym zespołem od przeciwników z ''południa''. Jeżeli uda nam się utrzymać dotychczasową kadrę i wzmocnimy się 2-3 zawodnikami, to myślę, że mamy duże szanse na wygranie swojej grupy i awans do 3 ligi w przyszłym roku.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Plan mamy, ale na razie za wcześnie na mówienie o tym w mediach. Dopinamy już okres przygotowawczy. Chcemy, aby przebiegł jak najlepiej i żeby zawodnicy mieli dobre warunki do przygotowania się do nowego sezonu. Pierwszy trening rozpocznie się 11 lipca o godz.18.00.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com