Podsumowanie sezonu - Zjednoczeni Trzemeszno

Podsumowanie sezonu - Zjednoczeni Trzemeszno

Zjednoczeni Trzemeszno po spadku z IV ligi byli jednym z faworytów do szybkiego powrotu. O ile po rundzie jesiennej można było jeszcze mieć jakąś nadzieję, to wiosna w wykonaniu Zjednoczonych była zdecydowanie słabsza i skończyło się na szóstym miejscu. Naszym rozmówcą jest Grzegorz Witkowski - kierownik drużyny.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Jesteście zadowoleni z wysokiego miejsca czy raczej czujecie niedosyt?

Zdecydowanie czujemy niedosyt, gdyż po pierwszej rundzie zajmowaliśmy 4 miejsce i celowaliśmy w podium, które było realnym założeniem. Niestety różne perypetie po drodze i przede wszystkim brak skuteczności w wielu meczach nie pozwoliło zdobyć odpowiedniej liczby punktów i zajęliśmy tylko 6 miejsce. Mimo, że przed sezonem nie było jakiegoś konkretnego celu to po wzmocnieniach w przerwie zimowej z pewnością wynik ten należy uznać za "poniżej oczekiwań".

Jaki będzie Wasz cel na nowy sezon? Poza awansem do IV ligi w związku z reformą rozgrywek otwiera się szansa na awans nawet z 4-5 miejsca do nowo powstałego poziomu rozgrywkowego jakim będzie Liga Okręgowa.

O celach więcej będę mógł powiedzieć po zakończeniu okresu przygotowawczego i ostatecznej kadrze zespołu na nowy sezon. Na tę chwilę z pewnością celem minimum będzie awans do wspomnianej Ligi Okręgowej, a być może nawet, przy odpowiednim wzmocnieniu, jeśli pojawi się taka szansa to powalczymy o powrót do IV ligi. Prywatnie uważam tę reformę za dobre posunięcie, gdyż nie będzie już sytuacji (co jest dla mnie niezrozumiałe), że zwycięzca IV ligi, mimo zajęcia pierwszego miejsca nie ma zapewnionego awansu do wyższej liga, a dodatkowo zwiększy się poziom rozgrywek.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Treningi wznawiamy 10 lipca, będziemy więc mieli ponad miesiąc na podładowanie akumulatorów. Zostało nam jeszcze kilka wolnych terminów na mecze sparingowe, które powinny być dograne w ciągu kilku dni i z pewnością będziemy chcieli dobrze spożytkować ten okres. Jeśli chodzi o wzmocnienia czy zmiany personalne to pierwsza z nich, która jest już pewna to wiadomo, że zmieni się trener. Zarząd podziękował za współpracę dotychczasowemu trenerowi, a od nowego sezonu drużynę poprowadzi dotychczasowy zawodnik Zjednoczonych - Damian Malczewski, który z pewnością w razie konieczności będzie mógł jeszcze czynnie wspomóc zespół. Co do kadry zawodniczej to podstawowym celem jest zachowanie trzonu drużyny. Z kilkoma potencjalnymi wzmocnieniami, których nowy trener ma na oku niedługo zaczną się rozmowy. Na tę chwilę nie jest jeszcze potwierdzone ani odejście ani przyjście jakiegoś zawodnika. Jest jednak kilka miejsc na boisku, które zdaniem trenera powinny być wzmocnione.

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

baner orlico

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram

gk

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

21369548 355921334837862 1647406147787434642 n

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com