Podsumowanie sezonu - Drużyna Wiary Lecha

Podsumowanie sezonu - Drużyna Wiary Lecha

Drużyna Wiary Lecha przed sezonem wcale nie była pewna startu w rozgrywkach, a tymczasem ten sezon okazał się najlepszy w historii klubu i kibice mogą w tym momencie tytułować się "Trzecią Siłą Poznania". Naszym rozmówcą jest Paweł Piestrzyński - prezes klubu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w Waszym wykonaniu. Patrząc na tabelę powinniście być z niego raczej zadowoleni.

Był to nasz najlepszy sezon w historii. Zostaliśmy wicemistrzem okręgówki, a w Pucharze Polski doszliśmy do ćwierćfinału, w którym przegraliśmy ze zwycięzcą całej edycji na szczeblu okęgu poznańskiego. Na meczach wyjazdowych Lecha nieraz zaprezentowaliśmy się w godnych liczbach. Siedem razy przekroczyliśmy liczbę 20 głów. W naszym przypadku nie mamy na co narzekać, ale tak jak Lech zawiedliśmy w najważniejszych meczach, a końcówka kampanii to już prawdziwy horror. Liczne kontuzje i kartki nie mogą być usprawiedliwieniem na naszą dyspozycję w ostatnich spotkaniach. Uważam jednak, że słabsze mecze wpłyną na nas motywująco i do nowego sezonu przystąpimy z jeszcze większą, sportową złością.

Jaki będzie Wasz cel na nowy sezon? Poza awansem do IV ligi w związku z reformą rozgrywek otwiera się szansa na awans nawet z 4-5 miejsca do nowo powstałego poziomu rozgrywkowego jakim będzie Liga Okręgowa.

Gramy zawsze o najwyższe cele, czyli o 4 ligę. Celem minimum będzie utrzymanie się na szóstym szczeblu rozgrywkowym, czyli tak naprawdę awans do nowej Ligi Okręgowej. Musimy także utrzymać miano trzeciej siły Poznania. W najbliższym sezonie do gry o ten tytuł włączy się także Poznańska Trzynastka.

Kiedy wracacie do treningów? Macie już plan jak wzmocnić zespół przed sezonem?

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy 17 lipca. W okresie do pierwszego ligowego meczu rozegramy pięć lub sześć sparingów. W naszym przypadku o wzmocnienia coraz ciężej, gdyż nie przyjmujemy wszystkich jak leci. Mamy swoje kryteria, które najpierw trzeba spełnić. Na celowniku są przede wszystkim Kibole, którzy byli do nas wypożyczeni na rundę wiosenną. Do zespołu na pewno dołączą nowe twarze. Duże nadzieje wiążemy z przejściem dwóch zawodników, którzy zaczęli u nas trenować pod koniec sezonu. Będą to wzmocnienia formacji ofensywnej.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com