I liga kobiet

Grupa: północna

Data: niedziela, 25 sierpień 2019 12:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W drugim meczu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na swoim boisku beniaminka rozgrywek Ząbkovię Ząbki.

W początkowej fazie meczu inicjatywę przejęły piłkarki Polonii. Potrafiły stworzyć sobie więcej sytuacji a brak bramki w pierwszych minutach meczu goście  zawdzięczają dużej dozie szczęścia i nieskuteczności naszych napastniczek. Kolejne minuty nadal prezentowały dynamikę w konstruowaniu akcji ofensywnych jednak około 25 min wpadła pierwsza bramka dla Ząbkovii co było dużym zaskoczeniem, ponieważ był to pierwszy celny strzał w kierunku bramki Polonii. Podrażnione polonistki się za odrabianie strat i jeszcze przed przerwą ta sztuka się udała po bramkach Julii Mikołajczak i Roksany Wojteckiej.

Po zmianie stron gra się nieco wyrównała, gdyż obie drużyny wyszły z nastawieniem walki wygraną. Obie drużyny kończyły akcje na formacjach obronnych i było dużo walki w środku pola. Na kolejnego gola dla Polonii pomimo wielu sytuacji czekaliśmy aż do 78 minuty i bramki Anny Nowickiej. Ta bramka uspokoiła ten mecz i Polonia zaczełą mieć kontrole w swoich działaniach na boisku i  mecz zakończył się wynikiem 3:1 i Polonia odniosła drugą wygraną w sezonie.

Polonia Środa Wielkopolska - Ząbkovia Ząbki 3:1 (2:1)

Julia Mikołajczak 38, Roksana Wojtecka 45, Anna Nowicka 78 - Ząbkovia 25

Polonia: Mądra, Ratajczak, Cicha, Hyża (Forszpaniak), Szukalska (Nowicka), Ładniak, Nogalska, Mikołajczak, Nowakowska (Miłoszyk), Wojtecka, Nowak.