Grupa: Wielkopolska

Ilość widzów: ok. 30

Data: sobota, 27 kwiecień 2019 11:00

Lokalizacja: Stęszew

W 14 kolejce kujawsko-pomorskiej drugiej ligi kobiet doszło do derbów Wielkopolski. Do plasującego się na 11 pozycji Lipna przyjechała piąta w tabeli Ostrovia.

Perfekcyjnie to spotkanie otworzyła Ostrovia szybko strzelając dwie bramki (w 4 i 5 minucie). Potem spotkanie się wyrównało. Gospodynie w 14 minucie "strzeliły" bramkę kontaktową. Niefortunną interwencję zanotowała jedna z zawodniczek Ostrovii i skierowała piłkę do własnej siatki. W 28 minucie bramkę z cyklu stadiony świata zanotowała Weronika Kowalska, gdy huknęła z około 35 metra i podwyższyła wynik na 3:1.

Po przerwie oglądaliśmy bardzo wyrównane widowisko. Obie drużyny miały swoje szanse na bramki. Ostrovia w najlepszej sytuacji w 70 minucie trafiła w poprzeczkę. Lipno z kolei największe zagrożenie stwarzało po stałych fragmentach gry, brakowało tylko skutecznego wykończenia. Ostatnim akordem derbowego starcia było trafienie Kowalskiej w doliczonym czasie gry. Dobijała uderzenie koleżanki, bramkarka Lipna odbiła piłkę na słupek - futbolówka jednak znalazła drogę do bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla zawodniczek z Ostrowa Wielkopolskiego.

Lipno Stęszew – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:4 (1:3)

Marta Durska 14 sam. – Aleksandra Krawiec 4, Małgorzata Knuła 5,  Weronika Kowalska 28, 90+3

Lipno: Anna Żarnowska – Kinga Wojtyś (C), Marta Robakowska, Kinga Niemiec, Martyna Szymankiewicz, Marta Sobkowiak, Ewa Telążka, Maja Dąbrowska, Kinga Gawron, Aleksandra Wróbel, Katarzyna Kociemba. Rezerwowe: Julia Założna, Wiktoria Założna, Katarzyna Manuszak, Karolina Kwiatkowska. Trener Dagmara Zawadzka

Ostrovia: Sandra Judasz – Marta Durska, Aleksandra Krawiec (C), Weronika Kowalska, Patrycja Czerniejewska, Angelika Kamińska, Małgorzata Knuła, Adrianna Marczak, Julia Michalak, Zuzanna Urban, Anna Grajaszek. Rezerwowe: Zuzanna Zmyślona, Sabina Napieralska, Ilona Stasiak, Emilia Paluch, Marta Kraszkiewicz. Trener Łukasz Pawlak