Ekstraliga kobiet

Data: sobota, 16 marzec 2019 14:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W spotkaniu 17 kolejki Ekstraligi kobiet Polonia Poznań podejmowała Olimpię Szczecin.

Mecz w rundzie jesiennej w Szczecinie dostarczył sporo emocji. Olimpia prowadziła wtedy 2:0, Polonia zdołała doprowadzić do remisu. Gospodynie w doliczonym czasie gry strzeliły gola na wagę trzech punktów.

Już w czwartej minucie został otworzy wynik spotkania. Olimpia wyprowadziła akcję prawym skrzydle, dośrodkowanie trafiło do niepilnowanej Korneli Grosickiej, która skutecznie zamknęła akcję. Do 30 minuty nie działo się nic szczególnego na boisku. Obie drużyny walczyły w środku pola i co jakiś czas przedzierały się w pole karne, ale zdecydowanie brakowało wykończenia. Druga bramka dla Olimpii padła w 32 minucie. Polonia ponownie dała się zaskoczyć po rzucie rożnym. Olga Sirant dostawiła nogę do spadającej piłki, która zatrzepotała w samym środku bramki. Trener Waraczyński jeszcze przed przerwą zdecydował się na podwójną zmianę. Wynik jednak nie uległ przed przerwą zmianie.

Po przerwie sporo pracy miała Emilia Krajewska często mierząc się sam na sam po szybkich kontrach z zawodniczkami Olimpii. Niezwykle aktywna była przede wszystkim kapitan przyjezdnych Roksana Ratajczyk. Polonia miała swoje okazje, ale niestety brakowało wykończenia. Olimpia w 69 minucie powinna podwyższyć prowadzenie. Uderzenie Amelii Bińkowskiej zatrzymało się jednak na słupku! Szczecinianki dopięły swego w 74 minucie. Grosicka minęła Krajewską w kolejnej szybkiej kontrze i skierowała futbolówkę do pustej siatki. W 90 minucie ponownie rajdem lewą flanką popisała się Ratajczyk i wyłożyła piłkę Aleksandrze Witczak, która ustaliła wynik spotkania na 4:0.

Polonia Poznań – Olimpia Szczecin 0:4 (0:2)

Kornelia Grosicka 4,74, Olga Sirant 32, Aleksandra Witczak 90

Polonia: Emilia Krajewska – Krystyna Cywińska (64′ Anna Machowiecka), Laura Czudzińska, Karolina Grześkowiak (C) (79′ Angelika Lewicka), Zuzanna Sawicka, Paulina Liczbińska, Hanna Cerajewska (39′ Aleksandra Stefaniak), Patrycja Kościelna (46′ Klaudia Jędraszyk), Maria Nowak (39′ Zuzanna Filipiak), Weronika Szmatuła, Martyna Boguszyńska

Olimpia: Joanna Pastusiak – Natalia Oleszkiewicz (23′ Karolina Łaniewska), Olga Sirant, Kornelia Grosicka (85′ Martyna Brodzik, Amelia Bińkowska (76′ Marianna Litwiniec), Matilda Victoria Bohm (79′ Aleksandra Sudyk), Patrycja Michalczyk, Anaida Shahbazyan, Roksana Ratajczyk (C), Zuzanna Radochońska, Natalia Hryb (67′ Aleksandra Witczak)