Ratujemy piłkę kobiet w Poznaniu!

Ratujemy piłkę kobiet w Poznaniu!

Jest taki zespół, gdzie pasja i miłość do sportu są najważniejsze, gdzie liczy się rywalizacja a każda zawodniczka identyfikuje się z miastem i jego mieszkańcami.

Polonia Poznań, bo o niej mowa, to dzisiaj jedyny prawdziwie poznański kobiecy klub piłkarski w mieście. Dodatkowo jedyny obok Lecha, który walczy w najwyższej lidze w Polsce.


Słowo walka jest tutaj użyte nieprzypadkowo, dziewczyny walczą nie tylko o możliwie najwyższą pozycję w Mistrzostwach Polski, ale również każdego dnia stawiają czoła trudnościom i pokonują przeszkody. Mimo wiosennego klimatu za oknem, trudno już jednak doszukiwać się optymizmu w przyszłości klubu. Dziewczyny rozegrały pierwszą rundę i nie mają perspektyw na dokończenie drugiej. Brakuje pieniędzy dosłownie na wszystko, na prąd w szatni, na wodę w łazienkach, na wynajem transportu czy nawet na opłacenie boiska treningowego.


Awans Polonii Poznań do Ekstraligi to wielkie wydarzenie w historii poznańskiej piłki kobiecej, jednak bez wsparcia kibiców i wszystkich ludzi dobrej woli, to wydarzenie może zakończyć się olbrzymią klapą i wycofaniem z rozgrywek. Każda zawodniczka, trener i sztab organizacyjny prosi o najmniejsze nawet wsparcie. Polonia chce być dumą Poznania, okażmy solidarność z tymi pełnymi pasji ludźmi, pokażmy, że Wielkopolanie kochają sport.


Drużynę można wesprzeć na portalu zrzutka.pl/z/poloniapoznan pod hasłem „Uratujmy piłkę kobiecą w Poznaniu”


Dziękujemy.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com