Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home/klient.dhosting.pl/mirimon/peryferiafutbolu.pl/public_html/templates/flatnews/html/com_k2/item.php on line 8

Kotwica Kórnik wycofana z I ligi kobiet

Kotwica Kórnik wycofana z I ligi kobiet

W dniu wczorajszym żeński zespół Kotwicy Kórnik został wycofany z rozgrywek I ligi.

Kotwica Kórnik w minionym sezonie awansowała w bardzo dobrym stylu z II do I ligi. Nowy sezon na zapleczu Ekstraligi jest jednak pasmem rozczarowań. Kotwica zdobyła tylko trzy punkty wygrywając w ostatniej kolejce ze Sztormem Gdańsk 2:1 (Sztorm przez całą rundę nie zdobył żadnego punktu) i straciła najwięcej bramek w lidze (58). Szanse na utrzymanie I ligi dla Kórnika były prawie żadne, a teraz nie ma już o czym mówić, bo zespół wiosną po prostu nie zagra w ogóle. Jak zawsze najbardziej szkoda w tym wszystkim zawodniczek.

Poniżej pełna treść oświadczenia zarządu klubu, które ukazało się na klubowej stronie:

Zarząd Kórnickiego Stowarzyszenia Sportowego Kotwica Kórnik podjął decyzję o wycofaniu z dniem 11.01.2019 roku drużyny kobiet z rozgrywek w I lidze kobiet.

Ostatnie miesiące przyniosły wiele przykrych, niepotrzebnych i kłopotliwych sytuacji, które mocno osłabiły fundamenty funkcjonowania pierwszej drużyny. Zaangażowanie większości zawodniczek nie było na takim poziomie jak oczekiwaliśmy. Niewielka ilość zawodniczek z naszego regionu spowodowała brak identyfikowania się z klubem, a naszą ideą funkcjonowania drużyny było stworzenie zespołu z rejonu naszej gminy.

Klub dysponuje wieloma utalentowanymi ale zbyt młodymi zawodniczkami by móc brać udział w rozgrywkach I ligi kobiet. Nie byłyby one jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki z pozostałymi zespołami, a to rodziło pytanie o zasadność występu na tym etapie rozgrywek.

Najrozsądniejszą z możliwości pozostaje więc wycofanie drużyny z rozgrywek i skupienie się na nadrzędnym celu, jaki stawia sobie Zarząd – szkoleniu młodzieży. Należy jednak zaznaczyć iż nie zabraknie Kobiecej drużyny gdyż zostaje zespół z III ligi Kobiet oraz młodziczki. Czasami bywa tak że trzeba z bólem serca wykonać dwa kroki w tył by nastąpił oczekiwany rozwój sportowy.

Z całą stanowczością pragniemy zapewnić, że przy podejmowaniu tej trudnej decyzji, która z pewnością wywoła sporo kontrowersji, kierowaliśmy się wyłącznie dobrem klubu. Liczymy na to, iż na powrót do I ligi kobiet w Kórniku nie będziemy musieli długo czekać, a kiedy to nadejdzie, zespół z Kórnika będzie silnym i stabilnym zespołem. Kierujemy gorącą prośbę do kibiców, aby przy ocenie zaistniałej sytuacji kierowali się przede wszystkim racjonalizmem i wciąż wspierali Nasz Zespół.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com