Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski

Ilość widzów: ok. 30

Data: środa, 14 listopad 2018 18:00

Lokalizacja: Poznań - hala UAM

W spotkaniu pierwszej kolejki Akademickich Mistrzostw Wielkopolski murowany faworyt do zwycięstwa Uniwersytet Adama Mickiewicza podejmował Uniwersytet Ekonomiczny.

Dla gospodyń był to pierwszy a zarazem ostatni test przed ruszającymi już w najbliższy weekend rozgrywkami Ekstraklasy Futsalu. Dla Ekonomiczek z kolei (tutaj pozwolimy sobie zacytować trenera) był to doskonała możliwość potrenowania gry w defensywie z mocniejszym przeciwnikiem.

UAM szybko objął prowadzenie, ale ku zaskoczeniu wszystkich UEP po kontrze zdołał wyrównać stan spotkania. Podopieczne Wojciecha Weissa szybko wzięły się do roboty i odskoczyły rywalkom na bezpieczny dystans. Zawodniczki Radka Jurgi w pierwszej połowie miały jeszcze kilka okazji na zagrożenie bramce rywalek, ale chyba zabrakło odrobiny wiary we własne umiejętności w starciu z renomowanym przeciwnikiem.

Druga połowa to koncertowa gra zawodniczek z Moraska, które kombinacyjnymi akcjami ze skutecznym wykończeniem zaliczały kolejne trafienia. Na słowa pochwały w szczególności zasługuje Aleksandra Jankowska, która była najjaśniejszą postacią tego wydarzenia według naszej oceny.

We wczorajszym starciu AMW Akademia Wychowania Fizycznego pokonała 3:0 Uniwersytet Medyczny, z kolei jutro Uniwersytet Przyrodniczy podejmie Politechnikę Poznańską. Natomiast w Ekstraklasie Futsalu UAM w sobotę o godzinie 18 podejmie Uniwersytet Warszawski.

Uniwersytet Adama Mickiewicza – Uniwersytet Ekonomiczny 17:1 (7:1)

UAM: Karolina Koszal, Alicja Zając (1), Marta Kosiorek (3), Patrycja Falborska, Żaneta Pawlik (1), Martyna Woś (3), Aleksandra Jankowska (3), Wiktoria Zalozna, Julia Zalozna (2), Sandra Liechtenstein (3), Nastia Zastela, Ola Bącela (1)

UEP: Katarzyna Wilmanowicz, Irena Kliszcz (1), Julia Delmanowicz, Agata Spławska, Aneta Bronowska, Kaja Rak, Małgorzata Stefańczyk, Armina Kyorekhyan, Ewa Golec

Sędzia: Szymon Lizak