Grupa: Wielkopolska

Ilość widzów: ok. 30

Data: niedziela, 23 wrzesień 2018 15:00

Lokalizacja: Stęszew

W meczu 4 kolejki drugiej ligi kobiet Lipno Stęszew podejmowało Olimpię II Szczecin.

Lipno przed meczem nie miało żadnego punktu, a Olimpia komplet więc faworytem były przyjezdne ze Szczecina. Mecz odbywał się fatalnych warunkach atmosferycznych przy ciągle padającym deszczu.

Pierwsza połowa przebiegała jednak o dziwo pod dyktando Lipna, które miało kilka okazji na zdobycie bramki, i w 44 minucie po pięknym slalomie Beaty Koniecznej asekurowanej z dwóch stron przez Majkę Dąbrowska, Kingę Niemiec i Martę Sobkowiak padła bramka dla miejscowych i do przerwy było 1:0. W drugiej połowie gra zrobiła się bardzo nerwowa. Olimpia mocno zaczęła i chciała wyrównać, ale to Lipno podniosło wynik na 2:0 po wręcz perfekcyjnym strzale z rzutu wolnego tuż pod poprzeczkę Zosi Śliwińskiej. Na kilka minut przed zakończeniem meczu, po zamieszaniu pod bramką Lipna, Marianna Litwiniec zdobyła bramkę dla Olimpii, ale na więcej przyjezdnych już nie było stać i to Lipno wygrało 2:1 i zainkasowało pierwsze trzy punkty. Bardzo młody zespół Dagmary Zawadzkiej, dał z siebie naprawdę wszystko w tym meczu i walką oraz zaangażowaniem wygrał ten mecz.

W następnym czekają nas derby. Lipno jedzie na mecz do Grodziska na mecz z GSS Grodzisk Wielkopolski i patrząc na tabelę, to spotkanie jest niezwykle istotne.

Lipno Stęszew-Olimpia II Szczecin 2:1(1:0)

Beata Konieczna 45, Zofia Śliwińska 52 - Marianna Litwiniec 88

Lipno: A.Raś, K.Wojtyś, M.Robakowska, K.Kociemba, W.Bober (K.Manuszak), K.Gawron (A.Wróbel), Z.Śliwińska, M.Dąbrowska (W.Dembińska), M.Sobkowiak, K.Niemiec (W. Kowalczyk), B.Konieczna, K.Kwiatkowska. Trener: Dagmara Zawadzka