I liga kobiet

Grupa: Północna

Data: sobota, 22 wrzesień 2018 15:00

Lokalizacja: Kleszczewo

W minioną sobotę na stadionie w Kleszczewie Kotwica Kórnika podejmowała Pragę Warszawa. Kotwica będąca w ciężkiej sytuacji liczyła w tym spotkaniu na pierwsze i historyczne punkty w I lidze.

Przez pierwsze minuty na boisku przeważały kórniczanki stwarzając sobie groźne sytuacje pod bramką Pragi. Po dobrej wymianie podań Martyna Boguszyńska podała prostopadle do Sandry Lichtenstein ale ta poległa w starciu z golkiperką gości. Kolejna szanse gospodynie miały kilka minut później. Praga ma rzut rożny ale podopieczne trenera Machnackiego przekombinowały w tej sytuacji, a Kotwica wyprowadziła kontrę. Ponownie przed szansą na otworzenie wyniku była Lichtenstein ale znów górą była Bielecka. Wynik jednak został otwarty przez zawodniczki z Warszawy w 30 minucie. Po zdobytym golu przyjezdne zaczęły dominować na boisku co poskutkowało kolejnymi bramkami. Jeszcze w pierwszej połowie szanse na zdobycie kontaktowej bramki miała Martyna Boguszyńska, ale Bielecka po raz kolejny udowodniła swoją dobrą dyspozycje w tym meczu. Do przerwy 3:0 dla Pragi.

Druga połowa to całkowita dominacja Pragi i chaos w szeregach Kotwicy. Warszawianki stwarzały coraz korzystniejsze sytuacje pod bramką Agaty Magoń. Skutkiem były cztery kolejne trafienia na koncie zespołu gości Kórniczankom udało się strzelić gola kontaktowego, gdzie w trójkowej akcji popisała się Lichtenstein, Boguszyńska i Małgorzata Ładniak, która umieściła piłke w siatce.

Kotwica przegrała więc wyraźnie i nadal pozostaje bez punktu w tym sezonie.

Kotwica Kórnik - MUKS Praga Warszawa 1:7 (0:3)

Małgorzata Ładniak 71 - Klaudia Grodzka 30,32, Dominika Dymitrowicz 41,72 Aleksandra Marciszewska 53, Anna Furmaniak 75, Natalia Olszewska 82

Kotwica: Agata Magoń - Aleksandra Chojnacka, Martyna Boguszyńska (C), Małgorzata Ładniak, Martyna Pustkowiak, Justyna Dziabaszewska, Sandra Lichtenstein, Aleksandra Tyl, Katarzyna Górska, Ewa Telążka, Klaudia Jaskuła

Rezerwowe: Aleksandra Godlewska, Patrycja Grzybkowska, Maja Pustkowiak, Katarzyna Serafiniak, Miłochna Kruger, Paula Fronczak

Trener: Hanna Sokół

MUKS Praga: Weronika Bielecka - Aleksandra Marciszewska, Justyna Bartman, Monika Lipa, Klaudia Grodzka, Dominika Dymitrowicz (C), Ewelina Wołosiewicz, Aleksandra Godlewska, Klaudia Dymińska, Natalia Olszowska, Wiktoria Laur

Rezerwowe: Julia Krzyczkowska, Weronika Szuba, Maria Warowny, Agata Kucharska, Anna Furmaniak

Trener: Grzegorz Machnacki

tekst: Ola Godlewska