Grupa: Północna

Data: sobota, 22 wrzesień 2018 14:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Kolejna sobota i kolejna batalia o ligowe punkty w I lidze kobiet. Tym razem Polonistki podejmowały na własnym boisku zespół Stomilanek Olsztyn.

Goście to pretendent do awansu do ekstraligi kobiet, także mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie, bo gospodynie wcale nie zamierzały z tego tytuł się poddawać a ich celem również były trzy punkty.

Pierwsze minuty to napór przyjezdnych i bardzo szybko stracona bramka. Po tym golu mecz się nieco wyrównał. Dziewczyny z Polonii spokojniej konstruowały akcje i były bardziej skupione. Konsekwencja w działaniach przyniosła zamierzony efekt w postaci wyrównującej bramki Aleksandry Jankowskiej. To uśpiło jednak czujność przez co zespól Stomilanek ponownie objął prowadzenie strzelając swoją bramki numer dwa i trzy i cztery w tym spotkaniu. Prawdziwy pech nastąpił pod koniec pierwszej połowy, gdy bramkarka Polonii bardzo niefortunnie uderzyła twarzą w słupek i w drugiej połowie nie była już w stanie kontynuować gry.

Polonia wyszła na drugą połowę bardzo zmotywowana i bardzo szybko za sprawą Julii Mikołajczak wpadła bramka na 2:4. W 52 minucie robi się jeszcze ciekawiej, bo Aleksandra Jankowska zdobyła gola numer trzy. W tym spotkaniu wynik był jeszcze sprawą otwartą, ale po prostym błędzie, zawodniczka z Polonii otrzymała czerwoną kartkę. Grając w dziesiątkę sprawa się skomplikowała na tyle że Stomilanki wbiły bramki numer pięć i sześć ustalając tym samym wynik tego spotkania na 6:3 na swoją korzyść.

Polonia Środa Wielkopolska - Stomil Olsztyn 3:6 (1:4)

Aleksandra Jankowska 7,52, Julia Mikołajczak 49 - Sandra Bukowska 2,14, Valentina Tarakanova 30, Katarzyna Grzesik 40, Eliza Ostrowska 60, Klaudia Kamińska 82

Polonia: Miesiąc (Spalony)- Cicha Hyża Nowak Ratajczak – Szafran (Miłoszyk) Jankowska (Nowicka)- Ciesiołka (Lehamann)- Nowakowska (Krzykos)- Szukalska (Wojtecka)- Mikołajczak (Polak)