Puchar Polski kobiet - Wielkopolska - 1/2 finału

Ilość widzów: ok. 80

Data: środa, 19 wrzesień 2018 17:00

Lokalizacja: Stare Oborzyska

W meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu województwa zawodniczki LZS Stare Oborzyska podejmowały Kotwicę Kórnik.

Kapitalnie mecz zaczęły gospodynie. Na uderzenie podcinką zdecydowała się Wiktoria Matyja, a piłka wpadła za kołnierz Agaty Magoń i mieliśmy 1:0 dla LZS-u. Kotwica jednak szybko odpowiedziała i już w 9 minucie Martyna Boguszyńska doprowadziła do wyrównania. Obie drużyny walczyły, ale optyczną przewagę zyskiwała zdecydowanie Kotwica. W 23 i 33 minucie kolejne dwie bramki dorzuciła Boguszyńska i Kotwica prowadziła już 3:1. W 37 minucie czwartą bramkę dla Kotwicy zdobyła Aleksandra Tyl i do przerwy było 4:1 i mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Po przerwie Kotwica szybko stworzyła sobie kolejne bramkowe sytuacje. W 54 minucie po dośrodkowaniu Boguszyńskiej uderzenie Telążki wylądowało na poprzeczce bramki gospodyń. W 61 minucie drużyna ze Starych Oborzysk przedarła się prawą flanką pod pole karne i dośrodkowanie skutecznie wykończyła Zofia Ruta. Ta bramka napędziła młode dziewczyny z Oborzysk, które ambitnie walczyły o zniwelowanie strat. W 81 minucie za faul taktyczny czerwoną kartkę obejrzała Ewa Telążka. Końcówka spotkania to ponowne dojście do głosu Kotwicy. Pierwsze dwie akcje Boguszyńskiej z Tyl nie przyniosły powodzenia, ale w 90 minucie Tyl wykorzystała wyjście bramkarki i z około 35 metrów lobem podwyższyła prowadzenie. Druga minuta doliczonego czasu gry przyniosła trójkową akcję Kórniczanek, którą wykończyła Boguszyńska ustalając wynik na 6:2.

Kotwica melduje się więc drugi rok z rzędu w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa. Ich rywalem będzie Medyk II Konin.

Juna-Trans Stare Oborzyska - Kotwica Kórnik 2:6 (1:4)

Wiktoria Matyja 2, Zofia Ruta 61 - Martyna Boguszyńska 9, 23, 33, 90+2, Aleksandra Tyl 37, 90

Juna-Trans: Marta Sobkowiak - Zofia Ruta, Zofia Skrzypek, Joanna Ostant, Zuzanna Grupińska, Nikola Kortus, Wiktoria Matyja, Sonia Białożyt (C), Aleksandra Bucher, Oliwia Bródka, Bogna Jankowska

Rezerwowe: Aleksandra Nowak, Maria Skrzypek, Weronika Mania, Natalia Miszkiewicz, Oliwia Szczepaniak, Anastazja Kruk, Martyna Dorynek

Trener: Marcin Adamczak

Kotwica: Agata Magoń - Aleksandra Chojnacka, Martyna Boguszyńska (C), Martyna Pustkowiak, Maja Pustkowiak, Katarzyna Serafiniak, Miłochna Kruger, Aleksandra Tyl, Katarzyna Górska, Ewa Telążka, Klaudia Jaskuła

Rezerwowe: Aleksandra Godlewska, Justyna Dziabaszewska, Martyna Piasecka

Trener: Hanna Sokół