Ilość widzów: ok. 30

Data: środa, 12 wrzesień 2018 17:00

Lokalizacja: Zaniemyśl

W czwartej kolejce grupy północnej I ligi Kotwica Kórnik podejmowała w Zaniemyślu Stomil Olsztyn.

Od początku spotkania Stomilanki przeważały na boisku. Pierwsza bramka dla Olsztynianek padła w 14 minucie, ale w górę powędrowała chorągiewka sygnalizująca pozycję spaloną. Cztery minuty później gol już został zdobyty prawidłowo. Po ciekawej akcji wynik otworzyła Katarzyna Grzesik Między 18 a 25 minutą było sporo akcji w których bardzo mocno pachniało kolejnymi trafieniami. Właśnie we wspomnianej 25 minucie Stomilanki po ładnym strzale Sandry Bukowskiej podwyższyły prowadzenie. Przyjezdne nie zwalniały tempa i w 43 minucie padła bramka numer trzy. Olsztynianki wyprowadziły kontrę prawym skrzydłem, przerzuciły grę na lewą flankę i z trafienia po raz drugi mogła cieszyć się Grzesik.

Zaraz po wznowieniu gry Grzesik mogła skompletować hattricka. Popisała się sprytnym przejęciem piłki i z bliskiej odległości huknęła nad bramką. Wyrok został jednak odłożony tylko w czasie. Dokładnie o minutę. Bardzo ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisała się Valentyna Tarakanova. Ataki Stomilanek ani na chwilę nie zelżały i w 61 minucie mogły cieszyć się z piątego trafienia. Ponownie na listę strzelczyń wpisała się Tarakanova. Szkoleniowcy zaczęli wprowadzać na boisko rezerwowe. Gra stała się bardziej wyrównana. W 71 minucie Martyna Boguszyńska ładnym uderzeniem z narożnika pola karnego pod poprzeczkę mogła cieszyć się ze swojego siódmego trafienia w trzecim ligowym spotkaniu. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry padła ostatnia bramka ustalająca wynik spotkania na 1:6. Autorką tego trafienia była Bukowska.

Zawodniczkom Kotwicy należą się słowa uznania za walkę do końca. O pierwsze ligowe punkty trzeba będzie powalczyć w niedzielę na boisku lidera z Bydgoszczy. Stomilanki z kolei cieszyły się z trzeciego zwycięstwa w sezonie. Gdyby wykazały się większą skutecznością zdobycz bramkowa po ich stronie mogłaby być dwucyfrowa.

Kotwica Kórnik – KKP Stomil Olsztyn 1:6 (0:3)

Martyna Boguszyńska 71 - Katarzyna Grzesik 18,43, Sandra Bukowska 25,83, Valentyna Tarakanova 47,61

Kotwica: Magoń, Chojnacka, Boguszyńska, Martyna Pustkowiak, Maja Pustkowiak, Dziabaszewska, Kruger, Sikora, Górska, Telążka, Jaskuła. Na zmiany wchodziły: Godlewska, Serafiniak-Paluch, Tyl.