Podsumowanie rundy jesiennej - Polonia II Poznań

Podsumowanie rundy jesiennej - Polonia II Poznań

Rozmową z Jarosławem Soboniakiem (I trener i trener przygotowania motorycznego) i Maxwellem kalu (II trener) podsumowujemy rundę jesienną w wykonaniu drugiego zespołu Polonii Poznań, który gra w III lidze kobiet.

Panie trenerze proszę krótko podsumować grę swojego zespołu na jesień.

JS - Zakończona runda jesienna rozgrywek w III lidze kobiet przyniosła mojej młodej drużynie pierwsze miejsce z dorobkiem 21 punktów i stosunkiem bramek 26:5. W rundzie jesiennej zespół odniósł siedem zwycięstw i doznał tylko jednej porażki. Była to dla mnie i mojego asystenta Maxwella Kalu debiutancka runda w futbolu kobiecym. Runda w której poznawaliśmy umiejętności i możliwości dziewczyn. Głównie uwagę skupiliśmy na treningu doskonalącym technikę umożliwiającą wdrażanie naszego modelu gry, który nieustannie wspólnie będziemy doskonalić. Duży nacisk w progresie gry drużyny kładziemy na takie komponenty piłkarskie jak przewidywanie,spostrzeganie,decyzjność bez piłki i wykonanie z ograniczoną stymulacją. Zamierzamy grać bardzo ofensywie i skutecznie w rundzie wiosennej.

Czyli ofensywa to będzie wasz klucz do gry także na wiosnę?

MK - Tak, zdecydowanie. Jesienią słabsza finalizacja ataku wynikała często z bardzo defensywnej gry rywala. Będziemy nad tym dużo pracować, aby ten element poprawić. Mamy w zespole piłkarki z predyspozycjami do gry kombinacyjnej i zaawansowane technicznie. Na wiosnę priorytetem jest utrzymanie pierwszej lokaty na zakończenie rozgrywek.

Jaki macie plan na przygotowanie zespołu do rundy wiosennej?

JS - Przygotowaniami do rundy rewanżowej zaczynamy z początkiem nowego roku. Okres przygotowawczy został już starannie zaplanowany. Ważnym elementem przygotowań będzie kompleksowe profesjonalne przygotowanie motoryczne. Dzięki uprzejmości menagera klubu Fitness Point Dariusza Tomkowiaka dziewczyny będą pracować nad wieloma akcentami motorycznymi jak siła ogólna, moc inaczej siła eksplozywna, siła dynamiczna, szybkość, wytrzymałość szybkościowa, siłowa w treningu funkcjonalnym. Odbędą się też zajęcia koordynacji ruchowej połączone z układami choreograficznymi. Zespół odbędzie też jedną wspólną sesję z psychologiem sportu. Okres zapowiada się ciekawie i intensywnie.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com