I liga kobiet

Grupa: Północna

Data: sobota, 07 październik 2017 13:00

Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Piłkarki Polonii Poznań pojechały bronić pozycji lidera rozgrywek I ligi do Tomaszowa Mazowieckiego.

Zawodniczki Polonii wczesnym rankiem ruszyły do Tomaszowa Mazowieckiego i pomimo zmęczenia podróżą świetnie dały sobie radę. Mecz zaczał się dla zawodniczek z Poznania doskonale, bo już w 8 minucie po składnej akcji całego zespołu do bramki gospodyń trafiła Maria Nowak. Zawodniczki z Tomaszowa po tej bramce uzyskały jednak przewagę i parokrotnie zagroziły bramce Polonii. Kilka razy dobrze interweniowała Katarzyna Siejka, ale w 26 minucie przy trafieniu Darii Dąbrowskiej nie była już w stanie zapobiec utracie gola. Pierwsza połowa zakończyła się remisem i był to wynik zasłużony. Druga połowa to już jednak zupełnie inna Polonia. Szybko po przerwie udało się zdobyć dwa gole. Najpierw bramkę głową zdobyła kapitan zespołu Alicja Zając, a trzy minuty później świetnym strzałem z dystansu popisałą się Monika Skowrońska. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat raz po raz nadziewając się na kontry Polonii, a efektem tego była jeszcze jedna bramka zdobyta przez Annę Machowiecką już w doliczonym czasie gry.

Polonia wygrała więc 4-1 i nadal jest liderem tabeli. W następnej kolejce Polonia u siebie zagra z SMS II Łódź i wygrana będzie potwierdzeniem chęci walki o awans do Ekstraligi.

Po meczu wypowiedział się jeszcze drugi trener zespołu - Damian Nawrocik

"Początek meczu w naszym wykonaniu był dość chaotyczny i przeważał brak dokładności. Do przerwy wynik remisowy można uznać za sprawiedliwy, ale w drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy zupełnie inną Polonię. Zawodniczki wykazały bardzo dużo ruchliwości co zaowocowało stwarzaniem sobie co chwilę sytuacji czy to pod bramką rywalek czy wywalczonych rzutów wolnych z bocznych sektorów boiska. Na koniec gospodynie rzuciły się do ataków czego efektem były nasze kontrataki, a jeden z nich załatwił wynik meczu na 4-1. Cieszę się z tego wyniku, ale już myślimy o kolejnym rywalu którym będzie SMS II Łódź."

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – TS Polonia Poznań 1-4 (1-1)

Daria Dąbrowska 26' - Maria Nowak 8', Alicja Zając 50', Monika Skowrońska 53', Anna Machowiecka 90'

Skład Polonii: Siejka – Filipiak (Cieślak), Nowak M., Czudzińska, Grześkowiak (Nowak R.) – Liczbińska, Jacewicz (Machowiecka), Sawicka (Nowicka), Skowrońska (Tyl), Nowak M. – Zając