Kotwica Kórnik - Polonia Poznań

Puchar Polski kobiet - 1/2 finału

Data: czwartek, 21 wrzesień 2017 17:00

Lokalizacja: Kórnik

W czwartek w Kórniku miejscowa Kotwica podejmowała Polonię Poznań w półfinale Pucharu Polski kobiet na szczeblu wojewódzkim.

Faworytem meczu była grająca ligę wyżej Polonia, ale od początku ciężko było im sforumułowac jakieś ataki, gdyż Kotwica naprawdę mądrze się broniła i czekała na kontry. I jedna z takich kontr zakończyła się bramką Patrycji Grzybkowskiej w 42 minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 1-0.

Druga połowa to już zmasowane ataki Polonii, ale zawodniczki z Poznania byy tego dnia bardzo nieskuteczne. Spotkanie w drugiej połowie w ogóle zrobiło się nerwowe i sedziowie sprawiali wrażenie jakby kiepsko panowali nad boiskowymi wydarzeniami. Kotwica uważną defensywą dotrzymała ten wynik do końca i mogła zacząć świętować historyczny sukces.

W finale Pucharu Polski w Wielkopolsce rywalem Kotwicy będzie Medyk II Konin.

Kotwica Kórnik-Polonia Poznań 1:0(1:0)