Ilość widzów: ok. 50

Data: czwartek, 20 czerwiec 2019 11:00

Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Spotkanie Tarnovii Tarnowo Podgórne z Olimpią Koło nie zapowiadał się na zbyt wyśmienite widowisko.

Tarnovia ma za sobą fatalny sezon, i na dwie kolejki przed końcem jest dopiero na 15 miejscu w tabeli, a Olimpia z hukiem spadła z ligi, chociaż głównie przez jesienną część rozgrywek, gdyż wiosną Olimpia gra całkiem poprawnie i zdobyła w tej rundzie tylko dwa punkty mniej niż Tarnovia. Nowością w tym meczu było to, że zespół Tarnovii po raz pierwszy z ławki trenerskiej prowadził Sławmoir Najtkowski i może to będzie jakiś pomysł na lepszą grę zespołu w nowym sezonie.

Mecz rozgrywany był wcześnie rano, a już z nieba lał się żar, więc dość pewne było, że tempo meczu raczej zbyt wysokie nie będzie. A sam mecz idealnie mogli rozpocząć goście. Już w 2 minucie głową uderzał Szymon Bartosik, ale piłka przeleciała obok bramki. Spotkanie zgodnie z przewidywaniami nie powalało tempem, a w 12 minucie dobrą okazję miał Jakub Smura, po tym jak wywalczył sobie piłkę, ale jego uderzenie poszybowało ponad bramką. W 25 minucie Tarnovia była bardzo blisko zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Marcina Mazurka, kapitalnie do strzału nożycami złożył się Błażej Telichowski, ale uderzenie obronił Mariusz Sobczak. Piłka ponownie trafiła do Mazurka i po drugim dośrodkowaniu głową uderzył Maurycy Niemczyk, ale tym razem Sobczak złapał już piłkę w ręce i wyjaśnił sytuację. Trzy minuty później świetną akcją dla gości popisał się Bartosik, ale jego uderzenie zostało sparowane na rzut rożny. Piłka po tym rzucie rożnym trafiła na głowę Jakuba Jarońskiego, który skierował ją do bramki, ale sędzia odgwizdał faul i bramki nie uznał. W 33 minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył Błażej Telichowski, ale strzał obronił Sobczak. Pod koniec połowy w końcu jednak doczekaliśmy się bramek. Jako pierwsi zdobyli ją goście. W 40 minucie uderzenie Bartosza Kowalskiego, obronił Oskar Musiała, ale przy dobitce Patryka Olczyka był już bezradny. Tarnovia jednak szybko wyrównała. Dwie minuty później po zagraniu ręką w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny, a ten na bramkę pewnie zamienił Maurycy Niemczyk. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1.

Druga połowa zaczęła nam się powolnie. Jedyną dobrą okazję do zdobycia bramki miał Smura, ale jego uderzenie przeszło obok bramki. Mecz ożywił nam się przed 70 minutą. Wtedy to dwa razy na bramke gości uderzał Telichowski, ale oba strzały zostały zblokowane, i zakończyło się to rzutem rożnym. Do tego podszedł Mazurek i po jego dośrodkowaniu głową piłkę do bramki skierował Tomasz Graczyk. Było 2:1 dla Tarnovii, ale goście odpowiedzieli tak samo szybko jak gospodarze w pierwszej połowie. Na indywidualną akcję zdecdyował się najlepszy w szeregach Olimpii Patryk Olczyk. Gdy zbliżał się do pola karnego, był już o włos od straty piłki, ale wtedy jednak zdecydował się na mocne uderzenie praktycznie z linii pola karnego, i Musiała nie miał nic do powiedzeni, i na tablicy mieliśmy remis 2:2. Po tej bramce na boisku zapanowało dużo chaosu, akcje były nieskładne i wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami. Sędzia do spotkania doliczył cztery minuty, i dosłownie w ostatniej akcji meczu Tarnovia miała rzut rożny, który na bramkę po uderzeniu głową zamienił Niemczyk. Sędzia po tym trafieniu nie wznawiał już nawet spotkania, i dzięki temu Tarnovia na koniec sezonu zainkasowała wygraną.

Mieli więc miejscowi kibice na koniec sezonu trochę radości, po tym bardzo nieudanym sezonie. Nadal jednak ten zespół nie wygląda na ekipę, która w przyszłych rozgrywkach miałaby jakoś poważniej zamieszać, więc na pewno trener Najtkowski ma nad czym myśleć. A co do Olimpii to zagrała całkiem nienajgorzej. Widać, że wiosną to zupełnie inna drużyna niż jesienią. Spadają jednak do Ligi Międzyokręgowej, ale powinii tam być jednym z faworytów do szybkiego powrotu do IV ligi.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Olimpia Koło 3:2 (1:1)