Grupa: Poznań Wschód

Ilość widzów: ok. 40

Data: niedziela, 02 czerwiec 2019 11:00

Lokalizacja: Plewiska

W meczu 24 kolejki Klasy Okręgowej Szturm Junikowo podejmował Wartę Śrem. Dla Szturmu to było bardzo ważne spotkanie, gdyż nadal walczy o utrzymanie.

Szturm po wygranej w tej kolejce Orkanu Jarosławiec w Środzie Wielkopolskiej ponownie spadł do strefy spadkowej i jakiekolwiek punkty zdobyte z Wartą były na wagę złota. Faworytem jednak była Warta i to ona od początku miała przewagę. Co ciekawe najgroźniejszą sytuację Szturm zrobił sobie sam na własną bramkę. W 17 minucie po dośrodkowaniu Bartłomieja Szara na wślizg we własnym polu karnym zdecydował się Rafał Szymański i po jego interwencji piłka odbiła się od poprzeczki. Szturm ograniczał się do kontrataków, ale to w końcu Warta zdobyła gola. W 32 minucie prawym skrzydłem poszedł Hubert Ściak, dograł w pole karne, a tam idealnie zamknął akcję Bartosz Skrzypczak i było 1:0 dla gości. Szturm miał całkiem niezłą okazję aby wyrównać, ale strzał Bartłomieja Sowińskiego w 37 minucie minimalnie minął bramkę. Pod koniec pierwszej połowy zagotowało się pod bramką Szturmu. Doszło do scysji słownej między Szymańskim i Ściakiem. Żaden z nich nie chciał odpuścić, i było blisko rękoczynów. Sytuację wyjaśnił sędzia żółtymi kartkami, ale potem jeszcze aż do końca tej części gry mieli sobie wzajemnie trochę do powiedzenia. Do przerwy mieliśmy więc 1:0 dla Warty.

Druga połowa zaczęła się dla Warty idealnie. W 48 minucie po rzucie rożnym głową piłkę do bramki skierował drugi raz w tym meczu Skrzypczak. Było 2:0 i wydawało się, że po meczu. Szturm zaczął jednak od tego momentu delikatnie przeważać i udało się zdobyć kontaktowego gola w 59 minucie. Po nieudanej pułapce ofsajdowej sam na sam z bramkarzem Warty znalazł się Rafał Szymański. Ten nie zmarnował sytuacji i było tylko 1:2. W 66 minucie hattricka mógł skompletować Skrzypczak, ale jego strzał lobem poza bramkarzem przeleciał też bramkę. W 80 minucie na solowę akcję zdecydował się Patryk Kryszak, ale jego strzał po minięciu trzech rywali był za lekki aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. I gdy już wydawało się, że Warta dowiezie wygraną do końca to piłkę po lewej stronie w trzeciej minucie doliczonego czasu dostał Jakub Jamrozik. Był on jednym z bardziej krytykowanych zawodników w drugiej połowie na trybunach, ale w najważniejszym momencie nie zawiódł. Jamrozik przyjął piłkę i kapitalnym strzałem po długim rogu pod poprzeczkę dał gospodarzom wyrównanie. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Dla Szturmu może to być punkt na wagę złota w kontekście utrzymania, niemniej przed nimi jeszcze dwa mecze i na pewno muszą zdobyć jeszcze jakieś punkty.

Szturm Junikowo - Warta Śrem 2:2 (0:1)