IV liga

Ilość widzów: ok. 150

Data: sobota, 18 maj 2019 12:00

Lokalizacja: Wągrowiec

Nielba Wągrowiec w roku 2019 radzi sobie w IV lidze fanastycznie. W 12 rozegranych meczach wygrała aż 10 i tylko dwa razy zremisowała. Dało jej to awans na pozycję lidera kosztem Lubuszanina Trzcianka. Kolejnym rywalem w drodze po awans do III ligi był w sobotę w samo południe KS Opatówek.

Nielba nad Lubuszaninem po 31 kolejkach ma 4 punkty przewagi i jeśli nie straci rozpędu to jest to na ten moment główny faworyt do awansu. Ciężko było spodziewać się aby punkty mógł Nielbie urwać zespół z Opatówka. Niemniej ten klub też wiosnę ma całkiem udaną. Zdobył 19 punktów i w tabeli za ten rok jest na 10 miejscu. Dobre punktowanie pozwoliło im opuścić strefę spadkową i przed tym meczem mieli 7 punktów przewagi nad otwierającą ją Wartą Międzychód. KS Opatówek jest blisko utrzymania, ale na pewno jeszcze parę razy musi w tym sezonie zapunktować.

Mecz idealnie zaczął się dla Nielby. Już w 4 minucie po ładnym rajdzie Rafała Leśniewskiego piłka po odbiciu od jeszcze jednego rywala wpadła do bramki. Bramka ta szybko ustawiła spotkanie bo goście z Opatówka nie byli w stanie za bardzo skontruować dobrej akcji. Nielba w związku z tym postanowiła nie mieć litości i między 20 a 29 minutą trzy razy ukąsiła rywala. Najpierw kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Jacek Figaszewski, który wykończył tym strzałem  rzut rożny wykonywany przez Nielbę. W 27 minucie Nielba miała rzut wolny i ładnym strzałem na bramkę zamienił go Michał Gruszka. Dosłownie dwie minuty później piłkę w pole karne wrzucił Mikołaj Dobrzykowski, a głową do bramki skierował ją Jakub Kubiński. Mieliśmy więc 4:0 i po 30 minutach mieliśmy tak naprawdę rozstrzygnięty mecz. Gracze z Opatówka przyjęli to średnio, a szczególnie agresywny był Ndubuisi Nnamani, który w 33 minucie bardzo brutalnie sfaulował w środku pola Jacka Figaszewskiego i otrzymał żółtą kartkę. W 38 minucie goście zaatakowali i nawet skierowali piłkę do bramki, ale sędzia zamiast uznać gola to podyktował dla nich rzut karny za zagranie ręką. Jedenastkę na bramkę w stylu Panenki zamienił Stayko Stoychev. Nielba mogła jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik na 5:1, ale 100% sytuacji po podaniu Leśniewskiego nie wykorzystał Adrian Marchel.

Druga połowa zaczęła nam się od upadku w polu karnym Nnamaniego. Jego krzyk słyszalny był chyba nawet w okolicznym lesie, ale sędzia słusznie nie odgwizdał nic. Zupełnie inaczej było w 56 minucie, gdy dynamicznie w pole karne wszedł Dobrzykowski, i został sfaulowany. Rzut karny na bramkę zamienił Leśniewski i było 5:1. Nielba ponownie mocno przyśpieszyła i między 62 a 68 minutą zdobyła kolejne trzy bramki. W 62 minucie rzut wolny z lewej strony wykonywał Michał Gruszka, a bardzo ładnie głową do bramki skierował ją po raz drugi tego dnia Kubiński. W 67 minucie oglądaliśmy najładniejsze trafienie tego dnia (nieuchwycone przez kamerę, bo było zaskakujące). Kapitalny strzał z ponad 30 metrów oddał Michał Steinke i piłka wylądowała w bramce. Nie minęła dosłownie minuta, a kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Sporek. Było więc 8:1 i kibice zaczęli się zastanawiać, czy w tym meczu wjedzie dwucyfrówka. Nielba jednak trochę przyhamowała, a drugą bramkę w tym meczu udało się zdobyć gościom. W 75 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wepchnął Safian Skupiński. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się już wynikiem 8:2 to w ostatniej akcji meczu dośrodkowanie wprowadzonego po przerwie młodego Jakuba Kołaka wykorzystał, a jakże, głową Jakub Kubiński kompletując hattricka i ustalajac wynik meczu na 9:2.

Nielba tym samym zbliżyła się do awansu do III ligi, a biorąc pod uwagę porażkę Lubuszanina Trzcianka to ciężko na ten moment wyobrazić sobie aby ten awans mogli stracić.

Nielba Wągrowiec - KS Opatówek 9:2 (4:1)

Rafał Leśniewski 4,56 k., Jacek Figaszewski 20, Michał Gruszka 27, Jakub Kubiński 29,62,90, Michał Steinke 67, Mateusz Sporek 68 - Stayko Stoychev 39 k., Safian Skupiński 75