Ilość widzów: ok. 150

Data: sobota, 30 marzec 2019 16:00

Lokalizacja: Luboń

Wiosna w III grupie A-klasy zaczęła nam się od hitu jakim niewątpliwie było starcie lidera, czyli Stelli Luboń z drugą w tabeli Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.

Runda jesienna w wykonaniu obu zespołów była naprawdę bardzo dobra, i to ta dwójka razem z Promieniem Opalenica będzie się biła o dwa miejsca dające awans do Klasy Okręgowej. Stella jesienią wygrała 12 meczów i tylko raz straciła punkty remisując niespodziewanie bezbramkowo w Sielinku z Ogrolem. Stella ma pięć punktów przewagi nad Dyskobolią, która przegrała na starcie sezonu właśnie ze Stellą 0:2, a potem 10 razy wygrywała i dwa razy dzieliła się punktami (3:3 w Strzyżewie z Wichrem i 0:0 w Opalenicy z Promieniem).

Do Stelli w przerwie zimowej dołączyli boczny obrońca Dariusz Wróblewski (kapitan Gromu Plewiska) i bramkarz Michał Jarzec, a klub opuścili Kacper Janicki i Mateusz Gawroński. Dyskobolia za to pozyskała obrońcę Bartosz Kossowskiego i bramkarza Bartosza Jóźwiaka. Z klubu odszedł tylko Mateusz Utracik, który grać będzie w Huraganie Michorzewo.

Jako, że pogoda w sobotnie popołudnie dopisała to mecz z trybun oglądała naprawdę spora grupka ludzi, bo wynik ok. 150 osób jak na A-klasę to bardzo porządna liczba. Mecz zdecydowanie lepiej zaczął się dla gospodarzy. Już w 5 minucie po drugim w tym spotkaniu rzucie rożnym Alain Ngamayama wyprowadził Stellę na prowadzenie. Po tej bramce do głosu doszli goście z Grodziska. Mieli optyczną przewagę, częściej zapędzali się pod bramkę Stelli, ale za wiele z tego nie wynikało. Do małej kontrowersji doszło w 17 minucie gdy wychodzącego na czystą pozycję Huberta Wasielewskiego chyba faulował jeden z obrońców Stelli. Sędzia jednak faulu się nie dopatrzył i gra toczyła się dalej. W drugiej części pierwszej połowy to jednak Stella była stroną przeważającą. Strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć bramkarza gości Marcin Mroczyński, raz ładnie skrzydłem zerwał się Dariusz Wróblewski, ale zagrożenia wielkiego z tego nie było. Dyskobolia odpowiedziała groźnym uderzeniem Dawida Cecha, ale Dawid Ostrowski obronił to ten strzał. W samej końcówce zza pola karnego uderzał jeszcze raz Mroczyński dla Stelli, ale piłka poleciała obok bramki. Do przerwy więc 1:0 dla Stelli.

Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza od bramki po rzucie rożnym. Najwyżej do główki wyskoczył Marcin Ogrodowczyk i było 2:0. Od tego momentu przewaga Stelli była już miażdżąca. Stella raz po raz, głównie skrzydłami próbowała napocząć obronę gości. Szarpali głównie Ogrodowczyk i Jakub Solarek. Groźnie było dość przypadkowo w 62 minucie gdy z prawego skrzydła zamiast dośrodkowania Mroczyńskiemu wyszedł centrostrzał, a ten ledwo nad bramką przerzucił Bartosz Jóźwiak. W 67 minucie faulowany w polu karnym był Dawid Jurga i sędzia podyktował dla Stelli rzut karny. Ten na bramkę w ładnym stylu zamienił Solarek i było 3:0, i właściwie po meczu. Chwilę później piłkę nad poprzeczką dosłownie sprzed bramki przerzucił Ngamayama, ale na jego usprawiedliwienie można dać to, że raczej tego uderzenia nie planował. W 75 minucie z narożnika pola karnego uderzał Solarek, ale Jóźwiak wybił przed siebie. Chwilę potem strzałem w styu kung-fu popisał się Ogrodowczyk, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W końcu jednak Stella zdobyła kolejne dwie bramki, a zdobył je kompletując hattricka Marcin Ogrodowczyk. Najpierw w 80 minucie wykończył idealnie dogranie Daniela Barana, a trzy minuty później wyszedł już sam na sam i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania. Swoje szanse mieli jeszcze Paweł Biliński i Jakub Solarek, ale więcej goli zdobyć się nie udało.  Dyskobolia w tej części meczu praktycznie nie istniała. Dwa strzały zza pola karnego oddał w tej połowie Wasielewski, ale żeby były one groźne to na pewno nie.

Stella wygrała więc 5:0 i pokazała ogromną moc i to, że nic nie zgubiła ze swojej jesiennej formy, a wręcz jest chyba nawet jeszcze lepiej. Po tej wygranej nie sposób sobie wyobrazić, aby ktokolwiek mógł Stelli nie tyle zabrać awans co nawet pierwsze miejsce. To zdecydowanie najlepsza ekipa tej grupy.

Stella Luboń - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 5:0 (1:0)

Alain Ngamayama 5, Marcin Ogrodowczyk 50,80,83, Jakub Solarek 67 k.