Grupa: Poznań II

Ilość widzów: ok. 60

Data: niedziela, 04 listopad 2018 14:00

Lokalizacja: Otorowo

W Otorowie miejscowy LZS podejmował w przedostatniej kolejce II grupy B-klasy KS Kąsinowo.

LZS Otorowo gra naprawdę dobrze w tym sezonie i walczy o awans do A-klasy. Wygląda, że to będzie dla klubu najlepszy sezon w historii klubu, bo do tej pory najwyższa pozycja jaką zajęli to miejsce siódme. Na ten moment LZS zajmuje drugie miejsce i poniósł tylko jedną porażkę, w ostatniej kolejce z niepokonanym liderem - LKS Baborowko. Poza tą stratą LZS dwa razy zremisował (z Rokitą Rokietnica i Płomieniem Chrzypsko Wielkie) i wygrał siedem spotkań. Lider z Baborówka wydaje się być na ten moment poza zasięgiem, ale utrzymanie drugiego miejsca na pewno jest w zasięgu klubu. LZS jest najskuteczniejszym zespołem w lidze z 42 bramkami, a Przemysław Szała z 18 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Rywalem LZS-u w niedzielne popołudnie był KS Kąsinowo. Zespół, ktory też jeszcze od początku swojego grania, czyli sezonu 2007/2008 nie wyszedl poza B-klasę. Najbliżej tego był w ubiegłym sezonie gdy zajął 5 miejsce, a wychodziła przecież pierwsza czwórka. W tym sezonie zespół z Kąsinowa póki co jest na 6 miejscu z 14 punktami i bilansem 4-2-4, czyli gra bardzo w kratkę. Jeśli w ich głowach jeszcze kiełkuje myśl, aby włączyć sie do gry o awans wygrana w Otorowie to obowiązek, niemniej faworytem meczu na pewno nie byli.

Samo Otorowo to rozległa wieś sołecka położona 12 kilometrów od Szamotuł. We wsi działa Dom Kultury oraz Biblioteka Publiczna. W Otorowie znajduje się również szkoła podstawowa, a co ciekawe mieszkańcem Otorowa był mistrz olimpisjki w pchnięciu kulą Władysław Komar. Dojazd na boisko w Otorowie nie należał do najłatwiejszych, bo ostatnie 1,5 kilometra to droga szutrowa pełna dziur, ale dojchaliśmy cali na ubocze wsi. Samo boisko jest trochę górzyste, ale na trawę i jej równość raczej narzekać nie było prawa. Co ciekawe mimo mocnego chłodnego dnia i ciągłej mżwaki, na mecz pofatygowało się ok. 60 osób, w tym prawie 20 osób z Kąsinowa.

Mecz nieoczekiwanie zaczął się od gola gości już w 4 minucie. Szybką akcje wykonczył strzałem prawie ze wślizgu Łukasz Mania i mieliśmy 0:1. Gospodarze jednak otrząsneli sie bardzo szybko. Już w 9 minucie z rzutu wolnego uderzał Patryk Wyrębski, ale piłka minimalnie przeszła obok prawego słupka bramki. Dwie minuty później było już jednak 1:1. Z lewej strony w pole karne podawał Przemysław Szała, a tam Piotr Kuliński wyprzedził Radosława Wachowiaka i wyrównał stan meczu. Chwilę później groźnie wyglądało zderzenie bramkarza miejscowych z jednym z zawodników gości, po którym bramkarz Szymon Duda długo leżał na ziemi. Ostatecznie jednak udało sie go doprowadzić do stanu używalności i mógł grać dalej. LZS przeważał i udokumentował to w 20 minucie. Po rzucie rożnym piłka niefartowanie odbiła się od Daniela Swobody i wpadła do bramki gości. Trzy minuty później gospodarze wyprowadzili świetną kontrę. Prawą stroną pognał Krzysztof Tyklewicz, piłka zagrana została do środka do Kulińskiego, a ten wbił swoją drugą bramkę w tym meczu. Gospodarze prowadzili 3:1 i kontrolowali przebieg meczu. Groźnej akcji w tej połowie już LZS nie stworzył. Dobrą szansę mieli za to goście z Kąsinowa, ale w 35 minucie strzał Mirosława Fontowicza minął minimalnie bramke gospodarzy. Do przerwy mieliśmy więc 3:1.

W przerwie poszliśmy szukać ciepła do auta. Co ciekawe boisko i parking usytouwane są tak, że smiało mecz oglądać można z samochodu. Niemniej warunki nam nie groźne i na drugą połowę wychyliśmy się ponownie przy linię boczną. Szybko LZS zdobył czwartą bramkę, ale gol Przemysława Szały nie został uznany bo sędzia dopatrzył sie spalonego. W 55 minucie nie było już jednak wątpliwości. Piłkę dostał ponownie Kuliński i znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Trochę nieporadnie, ale jednak sobie z nim poradził i dał radę jeszcze wepchnąc piłkę do siatki. Mieliśmy więc 4:1 i hattrick Piotra Kulińskiego. Po tej bramce tempo meczu nam trochę siadło, bo goście chyba już stracili nadzieję na odrobienie strat. Mieli dobrą okazję na złapanie kontaktu w 72 minucie, ale po akcji prawym skrzydłem Remigiusz Pińczuk oddał strzał, który minął bramkę gospodarzy. Ładnie uderzył jeszcze Fontowicz w 80 minucie, ale piękną interwencją popisał się Duda. W 82 minucie swoją bramkę w tym meczu dołożył najlepszy strzelec tej grupy B-klasy, czyli Przemysław Szała. W samej końcówce obie ekipy trafiły jeszcze po razie. Dla Otorowa w 88 minucie trafił wprowadzony chwilę wcześnie Arkadiusz Kurowski, a dla gości już w doliczonym czasie gry trafił Jarosław Nabzdyk.

Mecz zakończył się więc wygraną 6:2 dla LZS-u Otorowo i przy niespodziewanej porażce LKS-u Baborówko zbliżył się do nich w tabeli i udowodnił, że jest w tym sezonie mocnym kandydatem do awansu do A-klasy.

LZS Otorowo - KS Kąsinowo 6:2 (3:1)

Piotr Kuliński 11,23,55, Daniel Swoboda 20 (sam.), Przemysław Szała 82, Arkadiusz Kurowski 88 - Łukasz Mania 4, Jarosław Nabzdyk 90+1