Grupa: Poznań II

Ilość widzów: ok. 50

Data: niedziela, 19 sierpień 2018 11:00

Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Na inaugurację poznańskiej A klasy grupy II wybraliśmy się do Tarnowa Podgórnego, gdzie gospodarze Tarnovia III Tarnowo Podgórne podejmowała Nałęcz Ostroróg.

Gospodarze spotkania to zespół, który w poprzednim sezonie rywalizował na boiskach B klasowych i dzięki zajęciu w swojej grupie trzeciego miejsca wywalczył awans o jedną klasę rozgrywkową wyżej. Goście natomiast to drużyna, która rozpoczyna swój czwarty z rzędu sezon na tym poziomie ligowym, z ambicjami walki o awans do Klasy Okręgowej.

Spotkanie z początku było bardzo wyrównane, jednak szybko do głosu doszli goście z Ostroroga i to oni zaczęli dyktować warunki na boisku. Jako pierwszy strzałem z rzutu wolnego swojej szansy szukał Bartłomiej Roda, lecz uderzył za lekko i wprost w dobrze ustawionego bramkarza gospodarzy, który z delikatnymi problemami uchronił swój zespół przed utratą bramki. Następnie niecelnym uderzeniem ze skraju szesnastego metra popisał się Łukasz Roda. Ten sam zawodnik w 21 minucie najlepiej odnalazł się w polu karnym i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem z pierwszej piłki wyprowadził Nałęcz na zasłużone prowadzenie. Kilka chwil później goście przeprowadzili zabójczą kontrę. Do wybitej spod własnej bramki piłki w okolicach środka boiska dopadł Bartłomiej Roda, który dzięki swojej szybkości zostawił wszystkich zawodników Tarnovii daleko za sobą, przebiegł przez pół boiska i posłał piłkę po ziemi do siatki obok bezradnego bramkarza gospodarzy.  Do przerwy wynik nie uległ zmianie i zawodnicy schodzi do szatni przy stanie 0:2, który w pełni odzwierciedlał przebieg meczu.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a szybko strzelona bramka po kolejnej kontrze i błysku najbardziej widocznego dziś na boisku Bartłomieja Rody w 50 minucie tylko to potwierdziła. Chwilę później ten sam zawodnik miał szansę na skompletowanie hattricka. Jednak w sytuacji sam na sam strzelił tuż obok bramki Tarnovii. Dopiero w 60 minucie doczekaliśmy się pierwszego strzału na bramkę Nałęcza, a jego autorem był Artur Dorna. Kilka minut później goście podważyli prowadzenie, po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska i kiksie obrońcy, który próbował wybić piłkę w 67 minucie bramkę zdobył Damian Przybysz. Wszystko na co było stać gospodarzy to dwa celne, aczkolwiek bardzo lekkie strzały które nie były w stanie zaskoczyć doświadczonego bramkarza przyjezdnych. W końcówce meczu raz jeszcze blisko strzelenia swojej trzeciej bramki w meczu był niewątpliwie zawodnik tego spotkania Bartłomiej Roda, aczkolwiek jego strzał instynktownie obronił najmłodszy na boisku w zespole gospodarzy osiemnastoletni bramkarz Damian Żuchowski.

skrót meczu - Łukasz Duszczak:

Doskonała inauguracja ligowych zmagań dla gości i pewne, zasłużone zwycięstwo. Nałęcz pokazał w tym meczu charakter i nie małe umiejętności. Dobra gra w obronie, świetne wykorzystywanie swoich największych atutów w postaci szybkości i techniki zawodników ofensywnych pokazuje, że jest w zespole potencjał aby walczyć w lidze o najwyższe cele. Tarnovia III dziś na boisku nie istniała lecz na ma tyle doświadczony zespół, że z pewnością wyciągną wnioski i w kolejnych spotkaniach będzie to wyglądać dużo lepiej.

Tarnovia III Tarnowo Podgórne – Nałęcz Ostroróg 0:4 (0:2)
Łukasz Roda 21', Bartłomiej Roda 25',50', Damian Przybysz 67'

Tarnovia: Żuchowski – Szymkowiak, Opałka (70’ Tomelka), Derda, Dorna (80’ Plewa), Krzyżan, Królski (65’ Przybylski), Kubicki (46’ Karwowski), Skotnicki, Szczęsny (75’ Stachowiak), Szurgot
Nałęcz: Bernasiewicz – K. Roda (29’ Samborek), M. Roda, Paciura (85’ Herbowski), Ł. Roda, Przybysz (67’ R. Rosa), Paczkowski, S. Rosa, B. Roda, Białczyk (75’ Pieczak), Stachowiak (78’ Burzyński)