Liga Międzyokręgowa

Grupa: II

Data: środa, 15 sierpień 2018 11:00

Lokalizacja: Plewiska

W środowy poranek w Plewiskach w meczu drugiej kolejki Ligi Międzyokręgowej miejscowy Grom podejmował Pogoń Śmigiel.

W tej nowej lidze na piłkarskiej mapie Grom znalazł się poprzez spadek z IV ligi, a Pogoń po awnasie z leszczyńskiej Klasy Okręgowej. Grom w IV lidze zajął 8 miejsce, ale niestety dla nich oznaczało to spadek. Nie da się ukryć, że Grom jest jednym z faworytów do wygrania tego poziomu rozgrywkowego i awansu do IV ligi. W pierwszym meczu sezonu Grom zremisował na wyjeździe z Promieniem Krzywiń 1:1. Pogoń w okręgówce leszczyńskiej zajęła trzecie miejsce więc awans był dość pewny. Sezon zaczęli słabo bo przegrali u siebie z Koroną Piaski, czyli ze spadkowiczem z południowej grupy IV ligi, 1:3. Faworytem na pewno więc w tym spotkaniu był Grom.

I to faktycznie gracze z Plewisk lepiej zaczeli mecz bo to oni mieli przewagę. W pierwszych 20 minutach stworzyli sobie dobre okazje do zdobycia bramki. Jednak ani strzał Bartosza Dylewskiego zza pola karnego, ani Dariusza Wróblewskiego po ładnej akcji nie znalazły drogi do bramki. Trener gości - Wojciech Ciszewski miał do swoich graczy sporo pretensji o brak agresji w grze. W końcu w 28 minucie goście poważniej zagrozili bramce Gromu. Po strzale Miłosza Grzelaka piłka wyszła na rzut rożny, a po jego wykonaniu w polu karnym upadł Krzysztof Kaminiarz. Sędzia jednak nie dopatrzył sie faulu, a Kaminiarz za pretensje w kierunku sędziego ukarany został żółtą kartką. Trzy minuty później po kontrze Gromu piłkę w polu karnym przyjął Dylewski. Kiwnął jednego z obrońców, ale jego strzał obronił bramkarz gości. Przed przerwą z przewrotki po rzucie wolnym dla gości próbował uderzać Grzelak, a Grom tuż przed ostatnim gwizdkiem miał rzut wolny. Faulowany przed polem karnym był Anatolij Shevchenko, ale strzał Mateusza Maruniaka wylądował na murze. Do przerwy było więc 0:0.

Druga połowa zaczęła się mocno niemrawo i już od samego początku w powietrzu zanosiło się na wynik bezbramkowy. W 55 minucie ładnie w pole karne Pogoni wszedł Dylewski, ale piłka przeleciała obok bramki. Dziesięć minut później faulowany z boku pola karnego Gromu był Dominik Kubiak, a strzał Arkadiusza Dominiaka obronił Rafał Korbik. Potem do głosu znowu doszli gospodarze, ale strzał Damiana Fabisia obronił bramkarz gości, a w 75 minucie w zamieszaniu podbramkowym okazji nie wykorzystali ani Maruniak, ani Artur Bednarczyk. Od tego momentu mecz trochę się rozkręcił i widać było, że obu ekipom zależy na tym aby ten mecz wygrać. W 81 minucie piłkę na 20 metr dostał Mateusz Krauze z Pogoni i oddał bardzo ładny strzał, ale Korbik odbił piłkę przed siebie. Trzy minuty później tuż przed polem karnym Pogoni faulowany był Dylewski. Piłka doleciała do Adriana Napierały i w momencie jego strzału sędzia odgwizdał rzut wolny. Piłka wpadła do bramki i oczywiście sędzia bramki nie uznał. Wtedy z pretensjami do sędziego wyskoczył prawie cały zespół Gromu i chyba mieli trochę racji bo sędzia smiało mógł 2-3 sekundy z gwizdkiem jeszcze poczekać. Rzut wolny nic nie dał bo strzał Iwo Toporskiego obronił bramkarz gości, a dobitka Bednarczyka przeszła ponad bramką. Dwie minuty później z akcją wyszedł Mateusz Krauze i wydaje się, że był faulowany od tyłu, ale sędzia nic nie odgwizdał. Z tego poszła kontra dla Gromu i szansę na bramkę miał Dylewski. Dosłownie parę sekund potem z akcja poszła Pogoń, ale też bez efektu. Końcówka była nerwowa, a jedyną już poważną szansą na bramkę miał Michał Kozica. Skrzydłowy gości ruszył prawym skrzydłem, ale jego strzał Korbik wybił na poprzeczkę. Chwilę potem sędzia zakończył mecz.

Wynik bezbramkowy patrząc więc na przedmeczowe oczekiwania można uznać za niespodziankę. Z boiska jednak wynik zasłużony. Grom był lepszy, ale nie na tyle aby napisać, że na pewno powinien wygrać. Ale o ile Grom był lepszy w prowadzeniu gry, to mimo wszystko Pogoń miała sytuacje klarowniejsze do zdobycia bramki.

Grom Plewiska - Pogoń Śmigiel 0:0