Grupa: Poznań II

Data: sobota, 19 maj 2018 18:00

Lokalizacja: Baranowo

W sobotnie słoneczne popołudnie przy ul. Wypoczynkowej drużyna GKS Tarnovii II Tarnowo Podgórne podejmowała ekipę Rzemieślnika Kwilcz.

Pomimo, że mecz praktycznie toczony był o przysłowiową pietruszkę (gospodarze prawie pewni awansu, goście utrzymania) zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak zaangażowania z obu stron.

Od początku to miejscowi przejęli inicjatywę, w końcu grali u siebie, a jak pokazują statystyki właśnie na swoim fyrtlu strzelają sporo bramek i całkiem nieźle punktują. Goście uważnie bronili dostępu do swojej bramki z racji gry w osłabieniu (drużyna z Kwilcza przyjechała w 11-osobowym składzie z czego jeden z piłkarzy – młodociany mógł zagrać w myśl przepisów tylko 80 minut). W końcu napór Tarnovii przyniósł efekt, w 6 minucie wrzut z autu w pole karne, a tam w podbramkowym zamieszaniu największa przytomnością wykazał się Karol Raźniak i z najbliższej odległości pokonał Radosława Koniecznego. W 11 minucie na placu gry pojawił się jedenasty zawodnik w ekipie Rzemieślnika i gra się bardziej wyrównała. Wrzut z autu, tym razem dla przyjezdnych w pole karne Tarnovii, bramkarz piąstkuje, ale do piłki na 16 metrze dopada Kacper Eksner i odpala pocisk w kierunku bramki Dominika Burkiciaka. Golkiper gospodarzy popisał się skuteczną interwencją, ale przy dobitce Kamila Skrzypczaka był bez szans. W 25 minucie na tablicy widniał wynik 1:1. Zaledwie trzy minuty później Darek Szopka wjeżdża w pole karne gości, dogrywa do Macieja Paterka, ten podaje do Karola Raźniaka, który posyła łaciatą do siatki. Po zdobyciu gola na boisku zapanowała jednak konsternacja, sędzina liniowa dopatrzyła się spalonego, ale po chwili arbiter główny uznał gola bo jak widać na naszym materiale ofsajdu nie było i była to słuszna decyzja. Tuż przed przerwą ekipa Tarnovii mogła postawić kropkę nad „i”, Robert Bochiński wypuścił do boju prostopadłym zagraniem Macieja Paterka, który w ostatniej chwili zachował się bardzo altruistycznie i dograł do lepiej ustawionego kolegi. Na to co było później spuśćmy przysłowiową kurtynę milczenia. Jednak ta akcja, pomimo że nieskuteczna miała też pozytywny akcent – okrzyki żeńskiego mini fanklubu Macieja Paterka, który bardzo żywiołowo zareagował w momencie gdy popularny Koper wystartował na bramkę rywala. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Druga odsłona rozpoczyna się od ataków zawodników gospodarzy, najpierw rzut wolny Darka Szopki broni bramkarz Rzemieślnika, a kilka minut później po strzale głową Macieja Paterka piłka mija bramkę gości. W tym fragmencie spotkania tempo gry nieco siadło, ale słońce i temperatura nie oszczędzały graczy, jednak bardziej dawało się to we znaki drużynie z Kwilcza, której trener nie miał do dyspozycji zmienników. W końcu i na swoją okazję zapracowali goście, a konkretnie Kamil Skrzypczak, który popędził solo na bramkę miejscowych, jednak w końcowej fazie akcji musiał uznać wyższość skutecznie interweniującego Bartosza Marianowskiego. Kolejne minuty spotkania upływały pod dyktando Tarnovii II, brak skuteczności pod bramką rywala powodował, że wynik nie ulegał zmianie, a jak wiadomo niewykorzystane okazje się mszczą. W 86 minucie za faul w polu karnym arbiter główny dyktuje rzut karny dla Kwilczan. Piłkę na jedenastym metrze ustawia Marcin Kalinowski i pewnym strzałem pokonuje bramkarza miejscowych. 2:2 takim wynikiem kończy się ten mecz.

Tempo spotkania nie było może powalające, ale byliśmy świadkami typowego meczu walki. Walki z rywalem jak i temperaturą. Z ostatecznego obrotu sprawy na pewno bardziej zadowoleni będą goście, którzy z trudnego terenu wywożą cenny remis grając bez zmian. Zespół trenera Bartkowiaka zaliczył tzw. zwycięski remis , który daje im praktycznie awans do okręgówki i nie wiem co by się musiało stać aby było inaczej.

Tarnovia II Tarnowo Podgórne : Rzemieślnik Kwilcz 2:2 (2:1)

Karol Raźniak 6’, 28’ – Kamil Skrzypczak 25’, Marcin Kalinowski 87’ (k.)

Tarnovia II : D. Burkiciak (B. Marianowski 46’), J. Majda, M. Dorna, R. Bochiński (P. Zakrzewski 60’), D. Szopka, D. Herman (A. Grajek 60’), M. Paterek, A. Okupniak, Ł. Kubicki, K. Raźniak, Ł. Kokociński (D. Bendlewski 72’).

Rzemieślnik : R. Konieczny, K. Eksner, A. Łęcki, Sz. Skrzypczak, K. Skrzypczak, Ł. Bartkowiak, T. Wódkiewicz, P. Szymanowski, M. Kaczmarek, M. Kalinowski, R. Stańko.